Allegro wprowadzi Apple Pay. Kolejny sukces płatności Apple w Polsce

Allegro wprowadzi Apple Pay. Kolejny sukces płatności Apple w Polsce

Apple
Apple
04.07.2018 17:25, aktualizacja: 05.07.2018 17:11

Od 19 czerwca w Polsce możemy korzystać z Apple Pay w kilku bankach. Usługa cieszy się ogromnym zainteresowaniem i w najbliższych miesiącach zostanie wdrożona w jednym z najpopularniejszych miejsc, gdzie Polacy robią zakupy przez Internet – na Allegro.

Apple Pay to usługa pozwalająca płacić smartfonem zbliżeniowo przy terminalu oraz w sklepach Internetowych, a płatność możemy autoryzować odciskiem palca (Touch ID). Możemy spokojnie powiedzieć, że płatności smartfonami z jabłkiem zdeklasowały konkurencję. banki niechętnie dzielą się szczegółami, ale szacuje się, że w ciągu 2 tygodni od debiutu nad Wisłą Apple Pay aktywowało 150 tysięcy użytkowników, niektóre źródła podają nawet 200 tysięcy.

mBank poinformował, że z Apple Pay korzysta 40% klientów banku, którzy mają iPhone'a. Związek Banków Polskich z kolei podaje, że Apple Pay uruchomiło około 10% użytkowników iPhone'ów w Polsce. To fenomenalny wynik, zwłaszcza że Apple Pay nie jest jeszcze dostępny w polskich sklepach Internetowych i póki co iPhone zastępuje nam kartę przy terminalach zbliżeniowych.

Do końca roku użytkowników Apple Pay może być nawet pół miliona, nie dziwi więc, że Allegro przygląda się temu systemowi płatności. Rzecznik Allegro Paweł Klimiuk przyznał, że ciepłe przyjęcie Apple Pay było zaskoczeniem. Popularność tej metody płatności to też jasny sygnał, że bez dwóch zdań należy ją wprowadzić na Allegro. Powinno się to stać w ciągu kilku miesięcy, ale na razie trudno mówić o konkretnym terminie. Dla klientów oznacza to oczywiście możliwość płacenia kartą z odpowiednimi zabezpieczeniami, ale bez potrzeby wprowadzania za każdym razem szczegółów karty i z błyskawiczną autoryzacją odciskiem palca.

Na razie nie mamy informacji na temat tego, kto zajmie się integracją Apple Pay z Allegro. Możliwe, że w płatnościach będzie pośredniczyć PayU albo Przelewy24, współpracujące z Allegro od ubiegłego roku. Jeśli wdrożenie odbędzie się tą samą ścieżką co Google Pay, odpowiedzialność spocznie na barkach PayU. Dla klientów jednak liczy się to, że będą mogli błyskawicznie i bezpiecznie zrobić zakupy w aplikacji mobilnej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)