reklama

Apple pozywa Samsunga o naruszenie patentów

Strona główna Aktualności

O autorze

Szykuje się poważne starcie między producentami smartfonów i tabletów. Apple pozwał właśnie do sądu Samsunga za naruszenie patentów w urządzeniach przenośnych.

Zdaniem firmy Apple Samsung skopiował rozwiązania zastosowane w iPhone’ach i iPadach, po czym wykorzystał je w telefonach Galaxy i tabletach. Jak donosi Wall Street Journal, pozew trafił już do sądu w Kalifornii. Odnosi się zarówno do wyglądu urządzeń, interfejsu użytkownika, znaków handlowych, a nawet sposobu pakowania produktów. 38-stronicowy pozew jest zestawieniem, które z elementów zostały skopiowane do Galaxy S 4G, Epic 4G, Galaxy Tab czy Nexus S. Samsung już zapowiedział, że czynnie odpowie na zarzuty ze strony Apple’a. Można spodziewać się więc kolejnych pozwów.

Apple walczy już w sądzie z takimi producentami smartfonów jak Motorola czy HTC, a także Microsoftem o nazwę App Store. Kierując kolejne pozwy do sądu, Apple próbuje spowolnić działania konkurencji, twierdzą analitycy. Co ciekawe, może też pogorszyć relacje handlowe między firmami. Apple kupuje obecnie od Samsunga chipy, które wykorzystywane są chociażby w MacBookach Pro.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama