r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Archimedes - The Open CAD

Strona główna Aktualności

Po dość długiej przerwie pojawiła się kolejna wersja ciekawie zapowiadającego się programu do komputerowego wspomagania projektowania (CAD), tworzonego przez grupę zapaleńców.

Archimedes - The Open CAD - to aplikacja typu CAD przeznaczona przede wszystkim do tworzenia projektów architektonicznych. Projekt ten został rozpoczęty przez grupę brazylijskich studentów z University of Săo Paulo, którzy opierali się na doświadczeniach zarówno studiujących jak i profesjonalnych architektów. Twórcy chcą docelowo stworzyć narzędzie porównywalne do popularnego AutoCADa. Archimedes posiada aktualnie kilka podstawowych narzędzi przeznaczonych do rysowania, umożliwia automatyczne zapisywanie tworzonych oraz eksport gotowych projektów do formatu SVG. Niestety program nie posiada wsparcia dla popularnego formatu DWG, wykorzystywanego przez AutoCAD. Miejmy nadzieję, że twórcy będą sukcesywnie dążyć do postawionego sobie, ambitnego celu i za jakiś czas będziemy mogli mówić o otwartej alternatywnie do AutoCADa czy choćby rozwiązań na bazie IntelliCAD'a.

Najnowszą wersję programu Archimedes można pobrać z witryny SourceForge.net. Ze względu na bardzo wczesne stadium projektu, w chwili obecnej nie dodajemy Archimedesa do bazy programów w vortalu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.