Ashampoo 3D CAD Professional 5 – projektowanie domu i ogrodu ze wstążką

Ashampoo 3D CAD Professional 5 – projektowanie domu i ogrodu ze wstążką

Ashampoo 3D CAD Professional 5 – projektowanie domu i ogrodu ze wstążką
15.12.2014 15:59

Ashampoo 3D CAD Professional to program przeznaczony do projektowania budynków pod kątem zagospodarowania przestrzeni. Z jego pomocą stworzymy trójwymiarowe projekty nie tylko samych budowli, ale także ich najbliższego otoczenia, w tym ogrodów, a także ich wnętrza.

Ashampoo 3D CAD Professional kierowany jest w podobnym stopniu do projektantów wnętrz i projektantów ogrodów. W programie można stworzyć wizualizację projektu, a także przygotować plany. Nie zabrakło tu możliwości przygotowania opisu funkcjonalnego budynku i dokumentacji budowlanej. Projekty 2D można importować i eksportować w popularnych formatach DXF i DWF. Program ten ma również możliwość eksportu modeli na potrzeby programu Cinema 4D, gdzie można nadać ostatnie szlify modelom na potrzeby prezentacji. Poza tym znajdziemy tu typowe dla tego typu programu narzędzia, jak możliwość rzutowania projektu, ruchoma kamera oraz miarki z możliwością przeliczania jednostek.

Obraz

Wersja 5 programu została wyposażona w dwa interfejsy użytkownika. Klasyczny kierowany jest do obecnych użytkowników, zaś nowy, bazujący na „wstążce”, został zaprojektowany specjalnie dla początkujących projektantów. W tym układzie różne funkcje programu zostały ułożone tematycznie, a te najważniejsze są widoczne na pierwszy rzut oka i łatwo dostępne. Wprowadzanie danych będzie łatwiejsze dzięki różnym kreatorom i podpowiedziom.

Mocną stroną programu Ashampoo 3D CAD Professional jest możliwość nakładania tekstur na modele. W poprzednich wersjach programu były one jednak uzależnione od procedur rysujących, dostarczanych przez system Windows. W wersji 5 można tworzyć własne wzory z wykorzystaniem prymitywów i dołączać je do swoich projektów. Przy okazji znacznie poszerzono możliwości dodawania wypełnień elementów dwuwymiarowych. Wraz z programem otrzymamy także rozbudowaną bibliotekę obiektów, elementów konstrukcyjnych, materiałów i symboli. .

Obraz

Przede wszystkim jednak program został wydany w wersji 64-bitowej, co pozwala mu na wykorzystanie w pełni pamięci dostępnej na komputerach z 64-bitowym Windowsem. Ashampoo 3D CAD Professional może pracować nawet na systemie Windows XP SP3, a instalator sam dokona wyboru między 32- i 64-bitową wersją.

Ashampoo 3D CAD Professional 5 znajdziecie w naszej bazie programów. Jego pełna wersja kosztuje 299,99 dolarów, ceny aktualizacji zaczynają się od 120 dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)