r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Arkusze Google 1.2017.44207

Strona główna iOS Biuro i firma Arkusze kalkulacyjne

Arkusze Google to oficjalna aplikacja Google'a do zarządzania i tworzenia arkuszy kalkulacyjnych. Współpracuje z chmurą Dysk Google w celu otwierania i zapisywani nowych plików.

Galeria programu

Po zainstalowaniu aplikacja integruje się z kontem Google użytkownika – jeżeli ten z takowego nie korzysta, musi je wcześniej skonfigurować w urządzeniu. Główny ekran przedstawia listę ostatnio edytowanych arkuszy kalkulacyjnych. Możliwe jest ich przesyłanie, przenoszenie, a także udostępnianie poprzez wysłanie linku. Użytkownik może je sortować według kilku kryteriów, a także zmienić widok na siatkę. Przyciski funkcyjne umożliwiają szybkie wyszukiwanie arkuszy, otworzenie dysku Google w celu otwarcia już istniejących plików, a także utworzenie nowego pliku. Każdy z plików może zawierać wiele arkuszy. Użytkownik nie ma możliwości edycji całego arkusza, jest to możliwe dopiero przy pojedynczych komórkach. W takim wypadku może dodawać obramowania, zmieniać formaty (np. liczbowy, procentowy, naukowy), edytować krój i rozmiar czcionki, pogrubiać ją, pochylać, podkreślać i przekreślać. Możliwa jest także zmiana koloru tekstu i tła pod nim, jak również zmiana wyrównania. Niestety nie są dostępne żadne opcje pozwalające na szybsze tworzenie reguł. Każda ważna część programu posiada krótki poradnik odnośnie jej zastosowań.

Arkusze mogą zawierać komentarze, możliwe jest wymuszenie przechowywania ich na urządzeniu, a także oznaczanie gwiazdką jako ważne. Użytkownik z poziomu aplikacji może określać kto ma dostęp do danego pliku, udostępniać go innym do edycji, wyświetlania, bądź komentowania. W ramach ustawień aplikacji znajdziemy rozmiar pamięci podręcznej, szyfrowanie, oraz wymuszenie przesyłania tylko za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Aplikacja jest udostępniana za darmo, posiada interfejs w języku polskim.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Szablony plików w mobilnych usługach biurowych Google

1
OPROGRAMOWANIE 20.12.2015 | Łukasz Maślanka (lukasz_em)

W Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach Google na Androida, iPhonea oraz iPada wreszcie można korzystać z szablonów plików. Wcześniej ta funkcja była dostępna tylko w przeglądarkach internetowych. Google dodało nową opcję do zaktualizowanych aplikacji swoich usług biurowych, dostępnych na Androida i na iOS. Aby z nich skorzystać, należyu pobrać najnowsze wersje programów, a następnie użyć czerwonego przycisku Utwórz. Do niedawna pozwalał on stworzyć tylko nowy dokument, arkusz kalkulacyjny lub prezentację. Teraz możemy też szybko i wygodnie przejrzeć listę wzorów dokumentów. To ułatwi…

Arkusz Google z kilkoma ulepszeniami. Webowy Excel niektórych może zazdrościć

20
OPROGRAMOWANIE 16.06.2015 | Łukasz Tkacz

W webowym pakiecie biurowym oferowanym przez firmę Google zaszły właśnie interesujące zmiany. Korporacja zwiększyła możliwości arkuszy kalkulacyjnych, teraz pod niektórymi względami wyprzedają one nawet Excela działającego z poziomu OneDrive. Niestety niektóre kwestie, jak choćby obsługa polskich znaków, wciąż pozostają nierozwiązane i powodują utrudnienia. Pierwszą nowością jest możliwość umieszczania etykiet danych na wykresach kolumnowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie wyświetlać wartości poszczególnych pozycji, aby całość była bardziej czytelna. Nie jest to w żadnym razie nowość, webowy…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.