Arkusze Google 1.2017.50200

Strona główna iOS Biuro i firma Arkusze kalkulacyjne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Arkusze Google to oficjalna aplikacja Google'a do zarządzania i tworzenia arkuszy kalkulacyjnych. Współpracuje z chmurą Dysk Google w celu otwierania i zapisywani nowych plików.

Po zainstalowaniu aplikacja integruje się z kontem Google użytkownika – jeżeli ten z takowego nie korzysta, musi je wcześniej skonfigurować w urządzeniu. Główny ekran przedstawia listę ostatnio edytowanych arkuszy kalkulacyjnych. Możliwe jest ich przesyłanie, przenoszenie, a także udostępnianie poprzez wysłanie linku. Użytkownik może je sortować według kilku kryteriów, a także zmienić widok na siatkę. Przyciski funkcyjne umożliwiają szybkie wyszukiwanie arkuszy, otworzenie dysku Google w celu otwarcia już istniejących plików, a także utworzenie nowego pliku. Każdy z plików może zawierać wiele arkuszy. Użytkownik nie ma możliwości edycji całego arkusza, jest to możliwe dopiero przy pojedynczych komórkach. W takim wypadku może dodawać obramowania, zmieniać formaty (np. liczbowy, procentowy, naukowy), edytować krój i rozmiar czcionki, pogrubiać ją, pochylać, podkreślać i przekreślać. Możliwa jest także zmiana koloru tekstu i tła pod nim, jak również zmiana wyrównania. Niestety nie są dostępne żadne opcje pozwalające na szybsze tworzenie reguł. Każda ważna część programu posiada krótki poradnik odnośnie jej zastosowań.

Arkusze mogą zawierać komentarze, możliwe jest wymuszenie przechowywania ich na urządzeniu, a także oznaczanie gwiazdką jako ważne. Użytkownik z poziomu aplikacji może określać kto ma dostęp do danego pliku, udostępniać go innym do edycji, wyświetlania, bądź komentowania. W ramach ustawień aplikacji znajdziemy rozmiar pamięci podręcznej, szyfrowanie, oraz wymuszenie przesyłania tylko za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Aplikacja jest udostępniana za darmo, posiada interfejs w języku polskim.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Dokumenty Google dla iPhone'a X gotowe, na iPadzie mają drag-and-drop

5
28.11.2017  •  Anna Rymsza

Aplikacje biurowe Googlea, czyli Dokumenty, Arkusze i Prezentacje, z lekkim opóźnieniem zostały dostosowane do działania na systemie iOS 11. Aplikacje biurowe są w końcu kompatybilne z iPhonem X i jego niestandardowym ekranem, na iPadzie zaś można przeciągać i upuszczać elementy między dokumentami. Na iPhonie X pakiet biurowy Googlea w pełni wykorzysta większy ekran i zajmie całą jego powierzchnię. Paski narzędzi zostały odpowiednio porozmieszczane, ale w ogólności niewiele się zmieniło względem poprzedniej wersji. bardziej interesujące możliwości zyskały aplikacje Googlea na iPadzie…

Szablony plików w mobilnych usługach biurowych Google

1
20.12.2015  •  Łukasz Maślanka

W Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach Google na Androida, iPhonea oraz iPada wreszcie można korzystać z szablonów plików. Wcześniej ta funkcja była dostępna tylko w przeglądarkach internetowych. Google dodało nową opcję do zaktualizowanych aplikacji swoich usług biurowych, dostępnych na Androida i na iOS. Aby z nich skorzystać, należyu pobrać najnowsze wersje programów, a następnie użyć czerwonego przycisku Utwórz. Do niedawna pozwalał on stworzyć tylko nowy dokument, arkusz kalkulacyjny lub prezentację. Teraz możemy też szybko i wygodnie przejrzeć listę wzorów dokumentów. To ułatwi…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję