Art of Illusion 3.0.2

Strona główna Windows Grafika Modelowanie 3D
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Art of Illusion to oferujący olbrzymią funkcjonalność, darmowe narzędzie do tworzenia i edycji grafiki 3D, które rozwijane jest nieprzerwanie od 2000 roku.

Możliwości to zajmujące jakieś 12 MB narzędzie ma naprawdę spore – od modelowania obiektów z brył i siatek za pomocą wszelkiego rodzaju przekształceń, przez ustawianie oświetlenia, kamer, definiowanie tekstur i ich atrybutów, wykorzystanie materiałów zarówno jednolitych jak i proceduralnych, po rendering (tak realistyczny jak i stylizowany) i ray tracing. Uzupełnieniem tego wszystkiego jest kilkadziesiąt wtyczek i kilkaset skryptów dostępnych do pobrania przez wbudowanego menedżera.

Interfejs programu jest przejrzysty i zrozumiały, nawet dla laika w kwestii 3D – na pewno wydaje się przyjaźniejszy od tego z Blendera - lecz mimo wszystko nie opanujemy programu bez zapoznania się z dokumentacją i tutorialami. Co ciekawe Art of Illusion okazało się narzędziem całkiem zdatnym także do projektowania obiektów do druku 3D – sporo na ten temat można znaleźć na stronach projektu RepRap.

Uwaga!

  • Program wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek Java 2 Runtime Enviroment. Najnowszą wersję Java 2 Runtime Enviroment można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki (patrz: Programy powiązane).
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
pstrowsky   10 #6 29.02.2016 20:33

@MarekVite (niezalogowany): Nie spotkałem się w Blenderze z brakiem możliwości rozłożenia bryły na UV i nałożenia własnej tekstury. http://polskikursblendera.pl/uv-unwrap-rozwijanie-siatki-obiektow/ nie mówię, że Art of Illusion tego nie potrafi ale obawiam się, że kolega po prostu nie zapoznał się z programem oraz jego podstawowymi funkcjami.

Dementor   39 #5 20.01.2016 14:55

Najlepszy darmowy program do do tworzenia i obróbki grafiki 3D. Intuicyjny, można na nim tworzyć edycje tekstur, animacji szkieletowych, modelowanie powierzchni pod rysunkiem i wiele innych.Poza tym jest łatwy w obsłudze, a daje profesjonalny efekt wykonanych prac.

  #4 04.07.2015 20:15

@pstrowsky: Art. of Illusion , pracuje na Win 8.1. Robiłem projekty na programie np. mebli. O ile Blender jest akademickim bzdetem , o szerokich możliwościach poglądowych , o tyle Art. of , jest program do konkretnych zastosowań. O inteligencji programistów świadczy, nie szeroka gama wytresowanych matematycznych spostrzeżeń a łatwość nakładania na modele, własnych grafik. Nawet 3D_Max , ma z tym problemy !!! Inteligencja u Człowieka jest czymś naturalny i pospolitym jak u psa węch !

pstrowsky   10 #3 30.05.2014 12:05

@Anonim (niezalogowany): Blendera znam, miałem oczywiście na myśli program pod którym zamieściłem komentarz czyli Art of Illusion 3.0

  #2 09.05.2014 16:27

@pstrowsky: http://www.youtube.com/watch?v=1XZGulDxz9o proszę jak to jeszcze czytasz, blender jest na równi z profesjonalnymi narzędziami, ale oczywiście są różnice zależnie od zastosowania.

pstrowsky   10 #1 24.01.2014 10:56

Obrazki w galerii, nie są zbyt zachęcające, a to co wygooglowałem też nie wygląda za ciekawie w porównaniu do tego co dziesięć lat temu tworzyły osoby posługujące się Blenderem. Czy ktoś ma może jakiś odsyłacz do prac wykonanych za pomocą tego oprogramowania?