reklama

Atari zablokowało przeróbkę gry Blood

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Próba przywrócenia do życia gry Blood, jako uwspółcześnionej i darmowej przeróbki klasycznego tytułu, niestety zakończyła się niepowodzeniem. Jason Hall, niegdysiejszy założyciel uznanego studia Monolith Productions, który po uzyskaniu kodu źródłowego gry rozpoczął w zeszłym roku starania, co do jej ponownego wydania w usprawnionej formie, natknął się na brak zrozumienia ze strony Atari — nie uzyskał przyzwolenia na dalsze prace.

Wydawcą Blood było w 1997 roku GT Interactive, czyli obecne Atari Inc., które na głowie ma teraz bankructwo oraz próbę usamodzielnienia się. Hall jest rozgoryczony, bowiem przez ostatnie miesiące rozmowy w sprawie programistycznej transfuzji, tchnięcia nowej energii w uwielbiany przed laty projekt, szły pomyślnie i nic dotąd nie wskazywało na to, że nagle druga strona się rozmyśli. Jason od początku zaznaczał, iż bez przyzwolenia wszystkich stron, które mogłyby na drodze prawnej napsuć potem krwi, za przeróbkę się nie weźmie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić