r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Autopano Giga 4.4.1

Strona główna Windows Grafika Tworzenie panoram

Autopano Giga to profesjonalny program do tworzenia zdjęć panoramicznych na komputerze.

Galeria programu

Przy użyciu aplikacji możemy sklejać różne zdjęcia w jedną całość oraz tworzyć profesjonalne panoramy – sferyczne, walcowe, mozaikowe czy planarne. Autopano Giga pozwala też na łączenie obrazów w większych formatach graficznych, które zostały wykonane przy standardowych i szerokokątnych obiektywach.

Program charakteryzuje się niezwykłą prostotą i szybkością podczas tworzenia i renderowania zdjęć panoramicznych, a także rozbudowanym edytorem do modyfikowania różnych panoram. Z jego pomocą możemy kadrować zdjęcia, przeprowadzać korekcję koloru (HDR, LDR) i ekspozycji, ustawiać poziom jasności, kontrastu i cieni oraz modyfikować inne elementy panoramy bez utraty jej jakości.

Autopano Giga obsługuje około 400 różnych formatów graficznych, w tym m.in. pliki RAW, a także umożliwia zapisywanie utworzonych panoram w następujących formatach – JPG, PNG, TIFF, HDR, KRO czy EXR. Oprócz tego pozwala też na eksportowanie zdjęć panoramicznych wraz z warstwami, w celu późniejszej obróbki w programie Adobe Photoshop.

Uwaga!

  • Program dostępny jest w wersji próbnej i posiada liczne ograniczenia uniemożliwiające zapisywanie projektów w formacie .PANO i eksportowania zdjęć do usługi Panotools. Oprócz tego w oknie podglądu i w utworzonych zdjęciach panoramicznych będą pokryte znaki wodne z nazwą programu.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Autopano Giga 4: szybki edytor, dopasowane kolory i po prostu piękne panoramy

2
OPROGRAMOWANIE 02.04.2015 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Jeśli ktoś przygotowuje się do łączenia zdjęć w większe panoramy, powinien przetestować świeżo wydaną wersję 4.0 programu Autopano Pro lub Giga. Znalazł się w nich nowy system wyrównywania koloru na składowych zdjęciach, szybszy edytor panoram, a w wersji Giga także wygodniejszy system usuwania „duchów”. Na rynku narzędzi do tworzenia panoram są w czołówce pod względem oferowanych możliwości kontroli sposobu składania zdjęć, od bardzo dobrego trybu automatycznego po edytor pojedynczych punktów kontrolnych. Można do nich załadować także surowe pliki z różnych aparatów fotograficznych.…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Dementor   36 #8 20.01.2016 14:03

@preps: Bardzo rozbudowany program, przeznaczony stricte dla profesjonalistów. W przyszłości bliżej się z nim zapoznam.

preps   1 #7 16.12.2015 16:45

bardzo dobry program komercyjny.

darek719   41 #6 04.11.2015 21:22

super program, prosty w obsłudze, wygodny interfejs, całkiem szybko i sprawnie można zroibć panoramy, szkoda tylko ze płatny.. :p

Autor edytował komentarz.
horkos   14 #5 21.06.2015 19:54

Też mam wcześniejszą wersję, program ma naprawdę duże możliwości.

  #4 13.04.2014 12:48

@pstrowsky:
Nie zawiera, jest możliwa opcja zakupu Kolor Autopano Giga 3 + Panotour Pro 2 w niższej cenie, niż kupione oddzielnie, więcej możesz znaleźć na stronie producenta.

pstrowsky   10 #3 11.03.2013 17:30

Czy program zawiera również moduł Panotour?

Krzysztof C.   3 #2 18.01.2013 21:49

Istotnie program wyśmienity i szybki. Może dość wysoka cena jak na funkcjonalność ograniczoną do specyficznego zakresu. Są też nieco uboższe wersje.

nazar61   6 #1 26.07.2012 06:45

Mam wcześniejszą wersje.Program bardzo dobry.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.