Bashi Blocks 2.4

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bashi Blocks to kolejny bezpłatny klon kultowego Arkanoida, który zamiast iść prosto w ślady niezapomnianego protoplasty, nie boi się podążać nieco obok nich. Styl rozgrywki jest tutaj od razu rozpoznawalny, ale nie zabrakło kilku innowacji. Inspirację dla projektu stanowił również między innymi inny dawny hit z paletką odbijająca piłeczkę, czyli Pong. Nie bez znaczenia pozostaje także świetna oprawa graficzna i dźwiękowa.

Pozornie wszystko zostało po staremu. Główny cel to zlikwidowanie kolorowych cegiełek na ekranie, aby przejść do kolejnego poziomu. Już pierwszy zestaw etapów z wielu różnorodnych scenerii cieszy jednak interesującymi rozwiązaniami. Na górze ekranu mamy paletkę w roli bramkarza, która znika dopiero wtedy, gdy zniszczymy większość bloczków. Możemy celować w pozostałe lub spróbować wbić gola.

Zabawie towarzyszą oczywiście moce specjalne, wypadające z usuniętych elementów. Sporym ułatwieniem jest widoczny celownik, pozwalający dokładniej przymierzyć uderzenie. Poza trybem głównym, mamy również turniej, gdzie dowolnie albo losowo układamy odblokowane poziomy. Dodatkowym atutem Bashi Blocks jest niewątpliwie wbudowany edytor etapów. Proste narzędzie pozwala dać upust swojej fantazji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!