BatteryCare BatteryCare 0.9.36.0

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

BatteryCare to bezpłatne narzędzie, na które uwagę zwrócić powinni użytkownicy korzystający z komputerów przenośnych pracujących na baterii.

Program po uruchomieniu dostępny jest w poziomu zasobnika systemowego, skąd wyświetla informacje na temat aktualnego stanu baterii. W zależności od poziomu naładowania akumulatora aplikacja umożliwia przełączenie na wybrany tryb zasilania w celu oszczędzania energii.

Oprócz tego BatteryCare dostarcza informacji między innymi na temat napięcia, poziomu zużycia baterii, daty ostatniego ładowania, a także temperatury procesora. Dodatkowym atutem programu jest stosunkowo prosta obsługa.

Uwaga!

  • Program wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 2.0 lub nowszej. Najnowszą wersję .NET Framework można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki (patrz: Programy powiązane).
  • Zaleca się uważne przeprowadzenie procesu instalacji, ponieważ instalator proponuje dodatkowe komponenty, które są instalowane tylko za wyraźną zgodą użytkownika. Dodatki te nie są konieczne do prawidłowego działania aplikacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

cokolwiek pokazuje
prawdziwość danych
ocena użytkownika
14.07.2017 17:57 • Recenzja do wersji 0.9.30.0

Więc tak instalujesz program i co widzisz ilość cykli 0, kalibracji brak danych... tylko tak jak napisane to co zarejestruje program, czyli programy tego typu to prowizorka, bo musiałyby mieć dostęp do elektroniki ;)

Bogactwo informacji, ciekawe funkcje wydłużające działanie baterii
Szacunki nie zawsze są trafne, problemy z odczytem poziomu baterii przy hibernacji
ocena użytkownika
09.05.2012 13:29 • Recenzja do wersji 0.9.9.1

Jeden z najlepszych moim zdaniem programów do zarządzania baterią. Potrafi on na pasku zadań wyświetlić szacowaną pojemność baterii oraz czas pozostały do rozładowania. Po najechaniu kursorem otrzymujemy dodatkowe informacje, jak prąd rozładowania, aktywny plan zasilania czy temperatury CPU i HDD. BatteryCare potrafi jednak o wiele więcej. W opcjach możemy ustawić alarmy oraz dostosować plany zasilania. Do tego BatteryCare może wyłączać Aero i/lub bardziej zasobożerne usługi gdy komputer pracuje na baterii. Do tego możemy ustawić i przeprowadzić kalibrację baterii poprzez jej całkowite rozładowanie. Z minusów program nie zawsze szacuje stan baterii poprawnie (choć z czasem program koryguje szacunek). Do tego po hibernacji i podłączeniu zasilania program nie zawsze wykrywa ładowanie baterii. Pomimo tych drobnych wad mogę gorąco polecić BatteryCare, ponieważ sam używam go już w drugim netbooku i program znakomicie dba o żywotność i wydajność baterii.