r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Będzie SSL w Gadu-Gadu

Strona główna Aktualności

Jarosław Rybus, rzecznik prasowy Gadu-Gadu, potwierdził, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami będzie szyfrowanie SSL w Gadu-Gadu. Wprowadzenie SSL związane jest z polityką zwiększania bezpieczeństwa w Gadu-Gadu, a jednocześnie odpowiedzią na zapytania części użytkowników. Uruchomienie usługi SSL będzie odbywało się testowo i w sposób stopniowy. Użytkownicy zainteresowani przystąpieniem do testów, będą mogli się zgłaszać poprzez wypełnienie specjalnego formularza on-line - już wkrótce dostępnego na stronie bezpieczne.gadu-gadu.pl.

SSL służy głównie do szyfrowania przesyłanych poufnych danych, np. numerów kont, kart kredytowych lub tych informacji, które z punktu widzenia Internauty powinny być poufne. Usługa szyfrowania zazwyczaj występuje w Internecie jako osobna opcja, świadomie wybierana przez użytkownika - najczęściej bowiem szyfrowanie nie jest wykorzystywane domyślnie, o czym świadczą liczne darmowe konta e-mail czy zwykłe przeglądanie większości stron WWW w globalnym internecie. Szyfrowanie uruchamia się dopiero, gdy na przykład korzystamy z konta banku internetowego.

Wprowadzenie SSL to kolejny krok w ramach zwiększania bezpieczeństwa w Gadu-Gadu. W połowie września został udostępniony użytkownikom Gadu-Gadu bezpłatny, prosty w obsłudze program o nazwie Bezpiecznik, usuwający złośliwe oprogramowanie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.