Gadu-Gadu ma być bezkonkurencyjne, ale trochę konkuruje ze wszystkimi

Gadu-Gadu podąża własną drogą
Gadu-Gadu podąża własną drogą

23.04.2019 12:55, aktual.: 23.04.2019 13:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Popularny niegdyś komunikator GG wrócił do Polski. Z rąk funduszu inwestycyjnego odkupiła go firma England.pl, która ma pomysł na przywrócenie marce ze słoneczkiem dawnej świetności.

GG z drobnymi przelewami

„Skarb, który pokrył się patyną, ale po rewitalizacji będzie jeszcze mocniej wszystkich zachwycał” – tak o Gadu-Gadu mówił Współwłaściciel England.pl Romuald Remus na łamach polskiego Forbesa. Jak chce to osiągnąć? Na razie wygląda na to, że GG będzie skrzyżowaniem Tindera (ze wszystkimi jego wadami) z narzędziem do robienia drobnych przelewów.

O funkcjach finansowych w GG pisaliśmy w marcu 2018 roku. Pytaliśmy was wtedy, jakie funkcje chcielibyście zobaczyć w nowym Gadu-Gadu i przelewy peer-to-peer raczej nie były jedną z nich. Jednak zarząd England.pl jest zdania, że są potrzebne. W jego oczach GG jest obiecującą platformą marketingową dla fintechów.

Wyniki ankiety z marca 2018 pokazują, czego chcą czytelnicy w GG
Wyniki ankiety z marca 2018 pokazują, czego chcą czytelnicy w GG

Randki i praca na raz

Do tego wszystkiego ma dojść możliwość rozmawiania ze współpracownikami. Nie wyobrażam sobie rozmawiania z kolegami z redakcji, gdy w tle dostaję propozycje spotkań (nie zawsze grzeczne, ale mniej grubiańskie niż na Tinderze). Mam nadzieję, że obecni właściciele komunikatora jakoś sobie z tą chimerą poradzą i pozwolą odizolować konto prywatnego od służbowego albo tworzyć osobne przestrzenie robocze, jak robi to Slack.

Takich propozycji dostawałam sporo, zwłaszcza w piątkowe wieczory
Takich propozycji dostawałam sporo, zwłaszcza w piątkowe wieczory

Obecnie GG zarabia na wyświetlaniu reklam. Płatny komunikator dla firm mógłby zróżnicować dochody właściciela, podobnie jak drobne przelewy.

Po lekturze artykułu z Forbesa mam wrażenie, że England.pl robi wszystko, by nie konkurować z innymi komunikatorami. Romuald Remus zapewnił, że GG „będzie szło własną drogą”. Droga ta ma obecnie aż 3 kierunki… ale może GG sobie poradzi. W lepszych czasach GG miało 7 mln użytkowników, ale przegrało starcie z komunikatorami wagi ciężkiej, jak Messenger. Obecnie z GG korzysta około miliona osób. Wiele z nich szuka kogoś do skoku w bok.

Najnowszą wersję Gadu-Gadu możecie ściągnąć z naszej bazy.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (87)