Gadu-Gadu wróci do Polski i dostanie nowe funkcje… finansowe

Gadu-Gadu wróci do Polski i dostanie nowe funkcje… finansowe

13.03.2018 14:49, aktual.: 07.08.2019 12:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pamiętacie jeszcze komunikator Gadu-Gadu? Wciąż działa, a prawa do niego wróciły do Polski. Przejęła go jednak firma nie zajmująca się komunikacją czy oprogramowaniem, a usługami finansowymi.

Prawa do komunikatora i marki kupiła firma England.pl z Koszalina, zajmująca się między innymi szybkimi transferami pieniężnymi między Polską i Wielką Brytanią. W ubiegłym roku firma działająca na licencjach KNF i FCA rozszerzyła działalność na całą Unię Europejską i zamierza dalej rosnąć. England.pl nie jest kojarzona z komunikacją czy oprogramowaniem. Jaki więc los czeka „słoneczko”?

We wpisie prezesa England.pl znajdziemy informacje o tym, że przedmiotem transakcji jest komunikator wraz z kodem źródłowym, domeny, sprzęt serwerowy, a także marka i logotypy. Usługa wraca do Polski i wygląda na to, że będzie znów rozwijana. W przygotowaniu są nowe funkcje, czego GG nie widziało od lat.

Zastanawia fakt, że England.pl ma kilka innowacyjnych pomysłów jak wykorzystać możliwości komunikatora również na potrzeby wdrożenia innowacyjnych usług fintech. Może to oznaczać wiele rzeczy, od przelewów do innych użytkowników i wspólnych rozliczeń po stworzenie platformy wsparcia klienta z rozliczeniami dla sklepów. Na razie nie wiemy, jakie możliwości zyska komunikator, ale mamy kilka pomysłów.

Aktualni użytkownicy nie mają powodów do zmartwień. Obecny właściciel będzie powoli przenosił ich konta na serwery w Polsce i zadba o ciągłość usługi. Jeśli korzystacie z GG, przygotujcie się na zmiany w regulaminie i nowe zgody marketingowe.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (130)