Bitdefender Ransomware Recognition Tool

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bitdefender Ransomware Recognition Tool to program przeznaczony do identyfikowania zagrożeń typu ransomware. W szczególnych przypadkach może także podsunąć program, który odszyfruje dane.

Okienko programu ma dwa pola, które użytkownik powinien uzupełnić: ścieżka do notatki o okupie i ścieżka do folderu zawierającego zaszyfrowane pliki. Można uzupełnić tylko jedno, ale zmniejsza to szanse na prawidłowe rozpoznanie zagrożenia.

Na podstawie zaszyfrowanego pliku i notatki z żądaniem okupu program wskaże, jaki typ ransomware prawdopodobnie wkradł się na badany komputer. Nie ma tu 100% pewności, ale dostaniemy procentowe wartości prawdopodobieństwa. Informacje te są analizowane w chmurze Bitdefendera, ale nie są tam wysyłane nasze dane. Jeśli dostępne jest narzędzie deszyfrujące, pojawi się odnośnik pozwalający je pobrać.

Po każdym skanowaniu w katalogu %temp%\BDTool znajdziemy 2 pliki z logami, gdzie także znajdzie się wynik rozpoznawania ransomware. Warto też zaznaczyć, że Bitdefender Ransomware Recognition Tool można używać z linii poleceń:
BDRansomRecognitionTool.exe -note:C:\temp\decrypt_my_files.html; -test:C:\encrypted;

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Narzędzie Bitdefendera rozpozna, jaki ransomware zaatakował komputer

4
26.09.2017  •  Anna Rymsza

Bitdefender udostępnił Ransomware Recognition Tool – zupełnie nowy program, przeznaczony do identyfikowania zagrożeń typu ransomware. Ma ono pomóc zebrać więcej informacji o atakach, co jest dość trudne po tym, jak komputer zostanie już zainfekowany i zaszyfrowany. Identyfikacja ransomware jest istotna choćby dlatego, że być może istnieje sposób na odzyskanie danych bez płacenia cyberprzestępcom okupu. Więcej informacji o nich pozwoli też skuteczniej z nimi walczyć. Korzystanie z programu jest bardzo proste. Nieduże okienko, widoczne po uruchomieniu narzędzia, ma dwa pola, które…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie