r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Bitdefender Ransomware Recognition Tool

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bitdefender Ransomware Recognition Tool to program przeznaczony do identyfikowania zagrożeń typu ransomware. W szczególnych przypadkach może także podsunąć program, który odszyfruje dane.

Galeria programu

Okienko programu ma dwa pola, które użytkownik powinien uzupełnić: ścieżka do notatki o okupie i ścieżka do folderu zawierającego zaszyfrowane pliki. Można uzupełnić tylko jedno, ale zmniejsza to szanse na prawidłowe rozpoznanie zagrożenia.

Na podstawie zaszyfrowanego pliku i notatki z żądaniem okupu program wskaże, jaki typ ransomware prawdopodobnie wkradł się na badany komputer. Nie ma tu 100% pewności, ale dostaniemy procentowe wartości prawdopodobieństwa. Informacje te są analizowane w chmurze Bitdefendera, ale nie są tam wysyłane nasze dane. Jeśli dostępne jest narzędzie deszyfrujące, pojawi się odnośnik pozwalający je pobrać.

Po każdym skanowaniu w katalogu %temp%\BDTool znajdziemy 2 pliki z logami, gdzie także znajdzie się wynik rozpoznawania ransomware. Warto też zaznaczyć, że Bitdefender Ransomware Recognition Tool można używać z linii poleceń:
BDRansomRecognitionTool.exe -note:C:\temp\decrypt_my_files.html; -test:C:\encrypted;

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Narzędzie Bitdefendera rozpozna, jaki ransomware zaatakował komputer

4
OPROGRAMOWANIE 26.09.2017 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Bitdefender udostępnił Ransomware Recognition Tool – zupełnie nowy program, przeznaczony do identyfikowania zagrożeń typu ransomware. Ma ono pomóc zebrać więcej informacji o atakach, co jest dość trudne po tym, jak komputer zostanie już zainfekowany i zaszyfrowany. Identyfikacja ransomware jest istotna choćby dlatego, że być może istnieje sposób na odzyskanie danych bez płacenia cyberprzestępcom okupu. Więcej informacji o nich pozwoli też skuteczniej z nimi walczyć. Korzystanie z programu jest bardzo proste. Nieduże okienko, widoczne po uruchomieniu narzędzia, ma dwa pola, które…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.