Biznesowy pecet All-in-One

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft i HP zaprezentowały "studyjny" projekt nowego komputera PC, a właściwie multifunkcjonalnego urządzenia, łączącego cechy znanych komputerów osobistych, urządzeń komunikacyjnych oraz audio-wideo.

Partnerzy promują ideę urządzenia, jako dedykowany klientowi biznesowemu komunikacyjny "hub". Komputer można wykorzystywać do realizowania połączeń tradycyjnej telefonii, systemów komórkowych oraz IP. Obsługuje także takie multimedialne formy komunikacji, jak mail głosowy, czy SMS. Wbudowano weń podzespoły umożliwiające uczestnictwo w wideokonferencjach. Poza tym komputer przystosowany jest do odtwarzania różnych multimediów, zarówno z nośników fizycznych, jak i tradycyjnych.

Panel sterujący i monitor zaopatrzone są (wzorem współczesnych klawiatur) w wiele przycisków do automatycznego wywołania i użytkowania oprogramowania obsługującego poszczególne funkcjonalności urządzenia. Zestaw składa się z panela, niewielkiej obudowy z podzespołami oraz dużego plazmowego wyświetlacza (23 cale). Projektanci zakładają, że monitor musi pomieścić symultaniczne wyświetlanie wielu funkcji komputera na raz. Poszczególne elementy komunikują się oczywiście bezprzewodowo.

Projekt o kryptonimie Athens jest tylko studyjną koncepcją, wyznaczającą pewien trend w opracowywaniu nowych PC-tów. HP ostrożnie zapowiada wprowadzanie niektórych elementów Athens do nowych linii swoich komputerów, ale z kolei Microsoft komunikuje, że zaszyte w nowym systemie operacyjnym oprogramowanie podporządkowane omawianej koncepcji pojawi się nie wcześniej, niż w 2005 roku.

© dobreprogramy
s