Błędy w nowym IE

Strona główna Aktualności

O autorze

Nie minęły jeszcze dwa dni od udostępnienia wersji Beta 2 Preview przeglądarki Internet Explorer 7, a już znaleziono w niej pierwsze błędy. Tom Ferris, specjalista do spraw bezpieczeństwa poinformował, że w nowej wersji, w bibliotece urlmon.dll istnieje luka, która może stanowić zagrożenie dla systemu użytkownika.

Wystarczy otwarcie specjalnie spreparowanej strony, aby spowodować zawieszenie się programu i wykonanie złośliwego kodu przygotowanego przez hackera. Microsoft został powiadomiony o tym problemie, lecz jak na razie nie zostało to skomentowane. Ferris twierdzi, że do znalezienia błędu wystarczyło mu 15 minut korzystania z przeglądarki, co niezbyt dobrze świadczy o nowej wersji. Pamiętać jednak należy, że jest to dopiero wstępna wersja drugiej bety programu.

Odkryto także, że nowy Internet Explorer może zakłócać pracę niektórych programów antywirusowych i chroniących przed spyware. Użytkownicy donoszą, że aplikacja uniemożliwia działanie między innymi pakietu McAfee Internet Security Suite. Zarówno McAfee i Microsoft potwierdziły istnienie problemu i poinformowały, że pracują nad jego rozwiązaniem. Użytkownikom radzi się zaprzestanie używania wersji beta i poczekanie na wersję finalną.

© dobreprogramy
s