reklama

Brytyjczycy wkrótce SMS-em zapłacą za gry na PlayStation

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Producenci konsol otwierają coraz to nowe możliwości nabywania gier na swoje platformy. Microsoft nie tak dawno zaczął w Stanach Zjednoczonych kombinować z zastępowaniem zdrapek dla Xboksa 360 po prostu kodem drukowanym bezpośrednio na paragonie w sklepie, a firma Sony teraz dogadała się w Wielkiej Brytanii z Boku oraz operatorami telefonii komórkowej, żeby m.in. za gry w PlayStation Store dało płacić się za pośrednictwem SMS-ów.

Powiedzmy, że akurat rozpoczyna się promocja, podobna do właśnie zapowiedzianej Apocalyptic Sale, i jest niezła okazja tanio nabyć naprawdę fajne produkcje w cyfrowej formie. Anglik niebawem wybierze sobie z opcji płatności PSN odpowiednią pozycję, poda numer telefonu, na który dostanie instrukcję dokończenia operacji, a potem ściągnie, co chciał — zapłaci za to wraz z następnym rachunkiem telefonicznym. System działać ma też ponoć ogólnie w ramach Sony Entertainment Network, a więc można będzie pewnie poszaleć z przedmiotami w EverQuestach, DC Universe Online, Free Realms czy PlanetSide 2 albo zapłacić komórką za muzykę lub filmy.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić