r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Brytyjski ISP daje możliwość cenzurowania Internetu

Strona główna Aktualności

Carphone Warehouse, firma będąca właścicielem jednego z największych dostawców Internetu w Wielkiej Brytanii, postanowiła wprowadzić do swej usługi dość nietypową funkcję kontroli rodzicielskiej. Jednym z jej elementów ma być bowiem opcja szybkiego blokowania stron powiązanych z tematyką ściągania plików z sieci BitTorrent.

Organizacje stojące na straży praw autorskich bardzo często zarzucają dostawcom Internetu, że nie robią oni nic, by walka z piractwem w Sieci mogła być bardziej skuteczna. Na dość ciekawe rozwiązanie wpadli pracownicy Carphone Warehouse, właściciela ISP TalkTalk. Zdaniem Charlesa Dunstone'a, jednego z szefów firmy, jego spółka zamierza wprowadzić system klasyfikacji treści podobny do tego jaki jest stosowany w branży filmowej. Co za tym idzie, rodzice (a więc bezpośredni klienci Talk Talk) będą mogli w niezwykle szybki sposób zablokować dostęp do stron pornograficznych, tych o tematyce hazardowej oraz... witryn, którym tematem przewodnim jest ściąganie plików z sieci BitTorrent.

To jest coś, co chcemy wprowadzić jako dodatkową funkcję dla naszych klientów. Jednak jednocześnie nasze działania pozytywnie wpłyną na interesy producentów oraz twórców treści chronionych prawem autorskim - stwierdził w wywiadzie udzielonym serwisowi Torrent Freak Charles Dunstone.

r   e   k   l   a   m   a

Trzeba przyznać, że rozwiązanie zaproponowane przez Carphone Warehouse brzmi całkiem sensownie. Dzięki niemu osoba płacąca abonament za Internet będzie miała bezpośrednią kontrolę nad tym, w jakim celu korzysta się z Sieci dostępnej w jej domu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.