r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Bytom: Internetowa oszustka zatrzymana

Strona główna Aktualności

Katowiccy i bytomscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, zatrzymali 30-letnią mieszkankę Bytomia, podejrzaną o oszustwa podczas transakcji internetowych.

Kobieta dokonywała zakupów w sklepach internetowych z wykorzystaniem nielegalnie uzyskanych numerów kart kredytowych z banków całego świata. Jak się okazało, numery te znalazła... w Internecie. Policjanci ustalili, że działając od początku października dokonała co najmniej 140 podobnych transakcji na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Aby nie wzbudzać podejrzeń, oszustka zamawiała najczęściej artykuły spożywcze, zabawki i inne przedmioty codziennego użytku warte łącznie najwyżej kilkaset złotych. Kurier dostarczał je do jej mieszkania. Do swej działalności wykorzystywała także mieszkania krewnych, w tym jeden pustostan, opuszczony przez rodzinę, do którego miała klucze. W trakcie zatrzymywania, do jej mieszkania zgłosili sie kolejni kurierzy z zakupami. U kobiety znaleziono duże ilości fachowej prasy komputerowej i książek poświęconych informatyce, z których "uzupełniała" wiedzę.

Za popełnione przestępstwa może jej grozić kara nawet do 8 lat więzienia. Oprócz zarzucanych jej oszustw przedstawione zostaną jej również zarzuty posiadania nielegalnego oprogramowania oraz pirackich filmów i muzyki. Kobieta była już wcześniej karana za nielegalny pobór prądu - teraz też policjanci odkryli w jej mieszkaniu nielegalne przyłącze.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.