CM Security Antivirus CM Security Antivirus 5.1.7

Strona główna Android Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

CM Security to antywirus dla platformy Android stworzony przez firmę Cheetah Mobile (jest ona odpowiedzialna za rozwój np. popularnego Clean Mastera). Aplikacja oprócz modułu do ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem zawiera również monitor sieciowy, a także dodatkowe składniki pozwalające na czyszczenie urządzenia ze zbędnych śmieci.

Głównym składnikiem Cleanmastera jest moduł antywirusowy. Po pierwszym uruchomieniu aplikacja aktualizuje sygnatury baz wirusów, a następnie zachęca do wykonania pierwszego pełnego skanowania. Domyślnie aktywna jest ochrona w czasie rzeczywistym, która sprawdza wszystkie instalowane przez użytkownika aplikacje. Antywirus skanuje także przeglądane strony internetowe, umożliwia ponadto skanowanie karty SD i sprawdzenie wszystkich znajdujących się na niej plików. Jednym z dodatkowych modułów jest blokowanie połączeń – użytkownik może skonfigurować automatyczne ich odrzucanie z wybranego numeru wpisywanego ręcznie, lub importowanego z książki adresowej.

Kolejny moduł pozwala na blokowanie dostępu do aplikacji. Po jego skonfigurowaniu uruchomienie wybranych programów będzie wymagało narysowania wzoru zabezpieczającego. Pakiet udostępnia także funkcję „znajdź telefon”, w ramach której pozwala na zdalne lokalizowanie urządzenia, przesyłanie żądania generowania dźwięku (np. gdy nie można go odnaleźć) a także blokowanie. System ten umożliwia również zdalne kasowanie zawartości urządzenia, jak i wykrywanie zmiany karty SIM. Przy próbie włamania do telefonu może on wykonywać zdjęcie atakującemu i wysyłać je do właściciela.

Ustawienia pozwalają na zaplanowanie automatycznego skanowania (raz dziennie, tygodniowo lub miesięcznie) systemu, a także ustawianie listy wykluczeni – aplikacji, które są bezwzględnie bezpieczne i nie powinny być blokowane. Aplikacja jest udostępniana zupełnie za darmo, posiada interfejs w języku polskim. Możliwy do skonfigurowania jest jeden widget dla pulpitów, który wyświetla aktualny stan ochrony i zapewnia szybki dostęp do aplikacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!