CPU-Z CPU-Z 1.40

Strona główna Android Narzędzia Benchmarki i diagnostyka
Pobierz program
lub zeskanuj:

CPU-Z jest bezpłatną, niewielką aplikacją diagnostyczną dla systemu Android, w pewien sposób podobną do swojego desktopowego odpowiednika o takiej samej nazwie. Aplikacja pozwala na wyświetlanie niektórych informacji technicznych dotyczących urządzenia mobilnego dotyczących procesora i innych układów wewnętrznych.

Informacje te mogą zawierać między innymi model procesora, typ używanej przez niego architektury, rewizję sprzętu, a także taktowanie każdego z rdzeni układu SoC. Dodatkowe informacje dotyczą obciążenie układu w danym momencie, producenta i model układu graficznego, a także wersji systemu Android. Nie zabrakło informacji o architekturze kernela systemowego, ilości dostępnej oraz wolnej pamięci RAM i danych. CPU-Z jest również w stanie wyświetlać informacje o odblokowaniu dostępu root, stanie baterii, jej temperaturze, oraz różne odczyty z sensorów (np. akcelerometru).

Aplikacja do działania nie wymaga dostępu root, pozwala na podstawową diagnostykę działania urządzenia, jest przydatna w wypadku podkręcania lub ręcznego zmniejszania napięcia w celu dodatkowego oszczędzania baterii.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!