r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

CPU-Z 1.25

Strona główna Android Narzędzia Benchmarki i diagnostyka

CPU-Z jest bezpłatną, niewielką aplikacją diagnostyczną dla systemu Android, w pewien sposób podobną do swojego desktopowego odpowiednika o takiej samej nazwie. Aplikacja pozwala na wyświetlanie niektórych informacji technicznych dotyczących urządzenia mobilnego dotyczących procesora i innych układów wewnętrznych.

Informacje te mogą zawierać między innymi model procesora, typ używanej przez niego architektury, rewizję sprzętu, a także taktowanie każdego z rdzeni układu SoC. Dodatkowe informacje dotyczą obciążenie układu w danym momencie, producenta i model układu graficznego, a także wersji systemu Android. Nie zabrakło informacji o architekturze kernela systemowego, ilości dostępnej oraz wolnej pamięci RAM i danych. CPU-Z jest również w stanie wyświetlać informacje o odblokowaniu dostępu root, stanie baterii, jej temperaturze, oraz różne odczyty z sensorów (np. akcelerometru).

Aplikacja do działania nie wymaga dostępu root, pozwala na podstawową diagnostykę działania urządzenia, jest przydatna w wypadku podkręcania lub ręcznego zmniejszania napięcia w celu dodatkowego oszczędzania baterii.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Aplikacja dnia: CPU-Z

11
07.12.2017  •  Anna Rymsza

Dzisiejszą aplikacją dnia jest CPU-Z – narzędzie, dzięki któremu dowiemy się wszystkiego o parametrach smartfonu z Androidem 2.2 lub nowszym oraz procesorze komputera z Windowsem. Android CPU-Z na Androidzie pozwala na wyświetlanie dość szczegółowych informacji o procesorze, pamięci, układzie graficznym i sensorach smartfonu. Poznamy między innymi model procesora, architekturę, a także taktowanie każdego z rdzeni układu SoC, aktualne obciążenie, informacje o układzie graficznym, dostępnej i wolnej pamięci operacyjnej. Od strony oprogramowania poznamy dane jądra systemu i informacje o…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.