Cerberus FTP Server 11.3.5

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Serwery WWW i FTP (dla specjalistów IT)
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Cerberus FTP Server to niezwykle funkcjonalny, a przy tym prosty w użyciu serwer FTP, umożliwiający m.in. bezpieczny transfer cennych informacji, tworzenie kopii zapasowych danych oraz udostępnianie online wszelakiego rodzaju plików i dokumentów.

Program pomimo olbrzymich możliwości wykorzystuje minimalną ilość zasobów systemowych, dobrze radząc sobie z obsługą wielu klientów i numerów IP jednocześnie. Serwer obsługuje połączenia szyfrowane SSL/TLS, adresy IPv6, a także oferuje opcje restrykcji na podstawie numeru IP, automatycznego blokowania złośliwych połączeń, wznawianie przerwanych transferów oraz ustalania uprawnień i udostępnionych lokalizacji zarówno dla pojedynczych użytkowników, jak i całych grup.

Ponadto Cerberus FTP Server oferuje ciekawą funkcję statystyk, pozwalającą obserwować transfer danych poprzez poszczególnych użytkowników połączonych z serwerem.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zarządzanie adresami IP, możliwość wznowienia przerwanych transferów, rejestrowanie wszystkich połączeń z serwerem, statystyki dotyczące transferów i
płatny (shareware), nie ma polskiej wersji językowej
ocena użytkownika
03.05.2017 10:04 • Recenzja do wersji 8.0.11

Cerberus FTP Server jest bardzo wydajnym protokołem SSL / TLS i serwerem FTP, umożliwiającym m.in. bezpieczny transfer informacji, tworzenie kopii zapasowych danych oraz udostępnianie online wszelakiego rodzaju plików i dokumentów. Został on stworzony z myślą, aby zmniejszyć użycie procesora i pamięci. Oferuje on przyjemny i łatwy w użyciu interfejs. Program można dostosować do wielu interfejsów i doskonale integruje się z bazą danych systemu Windows NT lub Active Directory. Można na nim też robić zarządzanie kontroli dostępu, limit połączeń, czas oczekiwania, sterowanie IP oraz inne formy ochrony. Warto wspomnieć, że program oprócz SSL / TLS; obsługuje usługi DNS. A w najnowszej jego wersji naprawiono usterkę DoS związaną z poleceniami FTP, MLST dla uwierzytelniania użytkownika w niektórych konfiguracjach serwera i jest też lepsza kontrola i raportowanie błędów FTP w stosunku do poprzedniej.Wygodne zarządzanie białą i czarną listą adresów IP, tryb administracji zdalnej
Brak polskiej wersji jeżykowej
ocena użytkownika
23.10.2015 15:29 • Recenzja do wersji 8.0.0

Dobry rozbudowany serwer FTP pozwalających na zarządzanie udostępnianymi plikami. Stabilny, szybki w działaniu i prosty w obsłudze. Plus za wygodne zarządzanie białą i czarną listą adresów IP oraz blokowanie użytkowników. Ponadto wszystko to co u konkurencji, lista prowadzonych transferów, limit nieudanych prób logowania, limitowanie ilości połączeń przypisanych do interfejsów czy eksport kluczy publicznych. Praca w programie jest prosta nawet dla mniej zaawansowanych użytkowników.