Cerberus przeciw kradzieży Cerberus przeciw kradzieży

Strona główna Android Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Cerberus to niewielka aplikacja służąca do kontroli i zabezpieczenia urządzenia na wypadek jego kradzieży. Umożliwia ona zdalne wykonywanie wielu operacji, zarówno gdy telefon korzysta jeszcze z sieci internetowej, jak i poprzez wysyłanie do niego wiadomości SMS z odpowiednimi poleceniami. Aplikacja stanowi świetny, o wiele bardziej rozbudowany zamiennik dla managera urządzeń oferowanego przez firmę Gooogle.

Po instalacji użytkownik musi zalogować się do istniejącego konta, lub założyć nowe. Wtedy może już korzystać z aplikacji w sposób dowolny. Działanie Ceberusa opiera się na dosyć prostej zasadzie: aplikacja działa w tle i monitoruje otrzymywane wiadomości SMS i polecenia z internetu. Użytkownik który zagubił urządzenie, lub padł ofiarą złodzieja, może zdalnie wysyłać do niego polecenia mające na celu wykonanie określonych funkcji. Wśród nich znajdziemy kasowanie danych z pamięci, zarówno wewnętrznej jak i karty SD, a także automatyczne robienie zdjęć przednią kamerą w przypadku wpisania nieodpowiedniego kodu odblokowującego, lub też zatrzymania alarmu wszczętego przez aplikację. Cerberus może także sprawdzać kartę SIM i w przypadku jej zmiany na inną wysyłać powiadomienia na wybrane numery telefonów. Ponadto możliwe jest rejestrowanie lokalizacji urządzenia, a także przechwytywanie wideo.

Aplikacja umożliwia ukrycie samej siebie w systemie, tak, aby potencjalny złodziej nie zorientował się, że urządzenie jest zabezpieczone. W przypadku urządzeń posiadających odblokowane uprawnienia administratorskie (root), aplikacja może poprosić o podwyższenie uprawnień w celu jeszcze lepszego realizowania swoich funkcji. Cerberus to aplikacja płatna, w wypadku której użytkownik musi uiścić opłatę za dożywotnią licencję. Aplikacja posiada interfejs w pełni przetłumaczony na język polski.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Jakoś tam działa
Brak możliwości płatności
ocena użytkownika
27.08.2019 09:28

Dostępna jest tylko wersja płatna. Cerberus nie daje żadnej innej możliwości poza podaniem nr karty kredytowej , rejestracji w PayPal . Jest to wyłudzanie informacji . stanowczo nie polecam .

intuicyjny, lekki, dużo ustawień, automatyczne zadania, po polsku, komendy sms, zarządzanie przez internet
jak dla mnie brak
ocena użytkownika
12.02.2015 18:36 • Recenzja do wersji 3.0.3

Bardzo rozbudowany, a jednocześnie prosty program do ochrony telefonu. Multum opcji, jednocześnie bardzo intuicyjnych pozwoli nawet mniej technicznej osobie zrozumieć program. Do najważniejszych wg. mnie opcji należą:
- ukrywanie aplikacji na telefonie, aby ją odkryć wystarczy wpisać zdefiniowany numer jako połączenie i wybrać opcję dzwonienia,
- zdalna kopia zapasowa,
- zdalne kasowanie pamięci telefonu, karty sd, czy innego dowolnego katalogu, poprzez komendy sms wysyłane z zdefiniowanych, zaufanych telefonów, poprzez konto internetowe lub poprzez zmianę karty sim na 'obcą',
- historia lokalizacji,
- przechwytywanie wideo oraz zdjęć, dobre przy identyfikacji czy ktoś próbował odblokować ekran naszego telefonu, wtenczas dostajemy na maila zdjęcie z taką osobą,
- sprawdzanie obcej karty sim, pozwala szereg opcji przy zmianie na niezarejestrowaną w programie kartę sim,
- auto reguły, które pozwalają wykonać określone akcje programu podczas konkretnych zdefiniowanych zdarzeń przy określonych warunkach np. podłączona ładowarka, lokalizacja dom -> wyślij sms.