r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Chiński prawnik pozywa Microsoft za WGA

Strona główna Aktualności

Chiński prawnik, Dong Zhengwei, pozwał firmę Microsoft za Windows Genuine Advantage. Jego zdaniem mechanizm ten włamuje się na komputer użytkownika i wykrada z niego prywatne informacje.

Windows Genuine Advantage (WGA) to składnik systemowy instalowany automatycznie za pośrednictwem mechanizmu Windows Update. Jego zadaniem jest informowanie użytkownika w przypadku korzystania z nielegalnego systemu, że posiada piracką wersję oprogramowania. Odkąd mechanizm został wprowadzony przez Microsoft spotkał się z najróżniejszymi opiniami, jedni uważali go za przydatne narzędzie, drudzy z kolei za napaść na ich prywatność.

Z pewnością do tych, którzy negatywnie postrzegają WGA należy Zhengwei. Ceni on prawo Microsoftu do ochrony intelektualnej, ale jego zdaniem poprzez WGA gigant z Redmond szuka podłoża problemu w niewłaściwym miejscu. Dodaje, że koncern powinien skupić się na sprzedawcach i dystrybutorach pirackich wersji, a nie na samych użytkownikach końcowych i że władze powinni chronić swoich obywateli przed takimi zachowaniami ze strony producentów oprogramowania.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.