r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Co drugi mail to spam

Strona główna Aktualności

Jak wynika z najnowszego raportu Probe Research, spam wymyka się wszelkim próbom kontroli. Niechciane maile stanowią obecnie 50% wszystkich listów elektronicznych krążących po Sieci.

Spam powoduje, że poczta elektroniczna staje się bezużytecznym medium komunikacji. Przykładowo, odsetek tego typu poczty na serwerach AOL i MSN wynosi od 70% do 80%. Alan Mosher, dyrektor Probe Research twierdzi, że spam zwiększa koszty dostawców usług internetowych, zmuszając ich do rozbudowy systemów komputerowych obsługujących pocztę, tak aby były one w stanie poradzić sobie z rosnącą ilością przesyłanych maili. "Dostawcy powinni zaimplementować dodatkowe narzędzia, dające użytkownikowi większą kontrolę nad tym, co trafia do jego skrzynki pocztowej"- powiedział Mosher. Co więcej, sugeruje on także, że firmy internetowe powinny rozszerzyć usługi o systemy rozpoznające spam, zanim trafi on do użytkowników końcowych. "Ale nawet blokując i filtrując maile, spam nadal będzie trafiał na nasze skrzynki pocztowe" - dodaje Mosher.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.