Spark to popularna aplikacja e-mail, która wreszcie wylądowała na Androidzie

Spark to popularna aplikacja e‑mail, która wreszcie wylądowała na Androidzie

Spark to popularna aplikacja e-mail, która wreszcie wylądowała na Androidzie
Redakcja
03.04.2019 18:51

Spark to uwielbiany przez użytkowników iPhone'ów, iPadów i Maców inteligentny klient poczty e-mail. Teraz ma on szansę skraść serca także użytkowników Androida, gdyż wreszcie wylądował na tymże systemie.

To nie przypadek, że Spark na Androida trafia akurat teraz. Google właśnie zamknął pocztę Inbox, więc chyba nie będzie przesady w stwierdzeniu, że setki tysiące użytkowników szukają jakiejś alternatywy.

Przed kilkoma laty w podobnych okolicznościach na zgliszczach Czytnika Google wyrosła aplikacja Feedly. Spark jest na najlepszej drodze, by przejąć pałeczkę po Inboksie.

Spark to inteligentna skrzynka e-mail

Jedna z głównych funkcji to segregacja oraz priorytetyzacja maili. Wiadomości segregowane są według takich kategorii jak osobiste, powiadomienia czy newslettery, z czym Spark radzi sobie całkiem sprawnie.

Obraz

Spark ma także odsiewać ważne maile od tych mniej istotnych. Apka powiadamia o mailach od znajomych kontaktów oraz wyświetla je w pierwszej kolejności, spychając na drugi plan mniej istotne wiadomości generowane przez boty.

W widoku głównym aplikacji wyraźnie wyszczególnione są maile z załącznikami. Podobnie jak w Inboksie (i od jakiegoś czasu Gmailu), pod tematem widoczna jest lista plików.

Bardzo dobre wrażenie robi wbudowana wyszukiwarka, która nie tylko sprawnie wyszukuje wiadomości po słowach kluczowych, nadawcach czy typach załączników, ale działa błyskawicznie. A to w przypadku nieoficjalnych klientów nie zawsze jest takie oczywiste.

Obraz

Nie zabrakło takich funkcji jak odkładanie wiadomości na później, przypomnienia, planowanie wiadomości z wyprzedzeniem czy przypinanie ważnych mailu. Podczas komponowania wiadomości można nawet błyskawicznie wybrać jeden z przygotowanych wcześniej podpisów.

Aplikacja jest schludna i intuicyjna. Większość związanych z mailami akcji wykonuje się przesuwając palec po wiadomości, w celu wybrania odpowiedniej akcji.

Obraz

Minusy? Chyba największy to brak polskiego interfejsu.

Spark Email – Now on Android

O zaletach i wadach Sparka najlepiej zresztą przekonać się samemu, bo jest darmowy.

Aplikację Spark na Androida i iOS znajdziecie w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)