reklama

Comodo Internet Security 11.0.0.6606

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

COMODO Internet Security to darmowy, bardzo rozbudowany pakiet zabezpieczający. Chroni on komputer przed wirusami, trojanami, a także innymi szkodnikami. Zawarta w nim zapora sieciowa pozwala na kontrolowanie ruchu i obronę przed atakami. Pakiet pozwala ponadto kontrolować inne aplikacje uruchamiane na komputerze.

Choć aplikacja nie jest typowym pakietem Internet Security (nie posiada modułu antyspamowego i kontroli rodzicielskiej), pozwala na znacznie więcej niż konkurencyjne programy Norton Internet Security czy Kaspersky Internet Security. Największą zaletą COMODO jest innowacyjne podejście do kwestii ochrony proaktywnej, a także fakt, że jest udostępniany za darmo – korzystać z niego można bez ponoszenia opłat zarówno w domu jak i w firmie. Pakiet składa się z następujących składników:

Antywirus

Podstawowa ochrona przed szkodnikami. Antywirus działa w tle, monitoruje wszystkie uruchamiane aplikacje i modyfikowane pliki. Moduł ten korzysta z chmury COMODO w celu zwiększenia wykrywalności. Najnowsza wersja pakietu zawiera odświeżony, szybszy silnik zapewniający częstsze aktualizacje sygnatur wirusów. Antywirus umożliwia utworzenie wykluczeń, a także przenoszenie plików do kwarantanny.

Zapora sieciowa

Dwukierunkowa zapora ogniowa zastosowana w pakiecie COMODO pozwala na kontrolowanie ruchu sieciowego dla określonych protokołów, sieci i aplikacji. W programie znajdziemy kreator ukrywania portów, który wykonana podstawową konfigurację za nas. Zapora automatycznie wykrywa nowe strefy sieciowe, pozwala na tworzenie reguł globalnych i programów, skanuje również strony internetowe i chroni użytkownika przed fałszywymi witrynami.

Defense+

To bardzo rozbudowany składnik do ochrony proaktywnej, który składa się z kilku modułów i korzysta ze sprzętowej wirtualizacji (Intel VT-x. Pierwszy z nich jest system wykrywania włamań (HIPS), który monitoruje działające aplikacje i informuje użytkownika o wykonywanych przez nich akcjach. Pozwala na zablokowanie np. keyloggerów, niedozwolonych operacji w rejestrze, czy prób modyfikacji ustawień systemowych.

Drugi składnik to piaskownica, dzięki której możliwe jest uruchamianie podejrzanych programów w izolowanym, bezpiecznym środowisku. Ostatni składnik to Viruscope: specjalny moduł analizujący zachowanie aplikacji. Wykonuje on historię wykonywanych przez nie operacji i umożliwia ich cofnięcie np. w przypadku złośliwego działania.

Moduły dodatkowe

COMODO Internet Security zawiera ponadto możliwość tworzenia dysku ratunkowego na CD lub pendrive do skanowania zainfekowanego komputera. Aplikacja pozwala na uruchamianie tzw. Wirtualnego Pulpitu: specjalnego trybu przeznaczonego np. do bankowości internetowej, w którym przeglądarka i wtyczki są zabezpieczone przed dostępem z zewnątrz. Pakiet umożliwia również uruchomienie modułu COMODO KillSwitch przeznaczonego do dokładnego monitorowania procesów i aktywności systemu operacyjnego.

Uwaga!

Program domyślnie instaluje wszystkie składniki pakietu: antywirusa, zaporę sieciową, ale także moduł pomocy technicznej COMODO GeekBudy i przeglądarkę internetową Chromodo. W celu instalacji tylko wybranych składników użytkownik musi ręcznie dostosować instalację.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

nie poznałem
blokowanie usług systemowych w win7
ocena użytkownika

Witam, ja mam natomiast problem z tym pakietem bo na windowsie 7 64 bit przestają działać prawidłowo usługi systemowe, na stacjonarnym miałem już wcześniej CIS po aktualizacji któregoś pięknego dnia komputer wstał i jak się okazało uslugi systemowe nie działają prawidłowo, wyświetlał się komunikat przy starcie że nie można połączyć się z usługami systemowymi, nie działa dźwięk dopiero po kliknięciu na to system restartuje usługę i dopiero działa. Przez kilka tygodni nic się nie zmieniło bo myślałem że przy kolejnej aktualizacji poprawi się, po deinstalacji i ponownej instalacji najnowszej wersji - to samo.
Na laptopie u kogoś (też win7 64bit i pro) zainstalowałem CISa to samo się stało, natomiast na windows 8.1 stało się tak przy pierwszym uruchomieniu, po kolejnym restarcie wszystko wróciło do normy i już kilka miesięcy działa ok. Po deinstalacji na tych7 programu system wraca do normalnego działania problemy znikają. Jak dla mnie antywirus który robi takie spustoszenie w popularnym systemie to porażka. Ktoś też się z tym spotkał ?

14.07.2017 09:58 | Recenzja do wersji 10.0.1.6258
Free, masa opcji, pełna polonizacja, efektywny
Masa opcji skrzetnie poukrywanych a do niektórych dostepu właściwie brak, brak mozliwości konfiguracji instalacji PRZED zainstalowaniem,
ocena użytkownika

CIS był kiedyś całkiem miłym, fajnym, skutecznym pakietem security.
Był, do czasu gdy COMODO poszło w ślady microsoftu i zaczęło udowadniać, że lepiej od użytkownika wie co ten chce i potrzebuje. Efektem takiego podejścia jest brak możliwości wyboru elementów mających podlegać instalacji PRZED ich zainstalowaniem a potem brak wygodnego panelu umożliwiającego odinstalowanie tego, czego się nie chce.
A już kompletnym nieporozumieniem jest samowolna podmiana serwerów DNS na serwery COMODO co skutkuje blokowaniem szeregu witryn z uzasadnieniem, iż stanowią one zagrożenie dla bezpieczeństwa komputera i użytkownik nie uzyska połączenia- NIE bo NIE i kropka. Brak jest przy tym opcji wygodnego dodawania witryn do białej listy zaś to, co można wygrzebać w gąszczu opcji konfiguracyjnych najzwyczajniej w świecie - nie działa.

Między innymi, taką witryną na comodowskiej czarnej liście, z którą połączenie jest bezwzględnie blokowane jest coś, co znajduje się pod adresem www.dobreprogramy.pl
zna ja może ktoś z czytających?

27.12.2016 00:25 | Recenzja do wersji 10.0.0.6086
reklama

Komentarze

0 nowych
I.R.E.K   6 #5330 17.08.2018 21:21

@Anonim (niezalogowany): witam czy mozesz jasniej okreslic co w nim jest takiego nie dopracowanego ? Jak na darmoche jest okej .

  #5329 30.07.2018 12:56

@MP (niezalogowany): Każdy nierozpoznany plik będzie izolowany, a każdy otwierany, zostanie przeskanowany.

  #5328 29.07.2018 09:49

Czy ten antywirus (Comodo Internet Security) skanuje pocztę w programie Thunderbird Portable w poszukiwaniu zagrożeń ?
Aktualnie posiadałem Avasta i miałem go parę lat teraz zastanawiam się czy warto go zmieniać, moje typy:
COMODO Cloud Antivirus,
Comodo Internet Security
360 Total Security
Szukam lekkiego prostego antywirusa który będzie monitorował pocztę elektroniczną i przeglądanie stron www.

Ps. czytam komentarze różnych programów antywirusowych i mam jedna i tą samą wrażenie, wszyscy narzekają na program X,Y,Z a nie pochwalą się jaki stosują i dlaczego.

tz1978   4 #5327 28.07.2018 11:09

Ta wersja Comodo ponad 800 plików na moim dysku dodaje do nierozpoznanych. Nawet jeżeli ręcznie dodam do zaufanych to po restarcie kompa sytuacja się powtarza. W wersji 10 tego nie było.

  #5326 19.07.2018 23:47

Comodo nigdy nie był dopracowany, ale od kilku lat jest coraz gorzej. Szkoda, bo to pakiet o największym potencjale spośród wszystkich rozwiązań tego typu.

nazar61   6 #5325 15.07.2018 10:39

@cephei: Mam to samo.Niby wszystko działa,ale programu nie widać.Z bardzo dużym trudem udało mi się wrócić do 10.

Crazygod   8 #5323 04.07.2018 11:27

@Elma M: Wystarczy przy instalacji nie zaznaczać, a dokładniej odhaczyć domyślnie zaznaczoną opcję przesyłania statystyk i po kłopocie.
Jeżeli ktoś przegapił powyższe przy instalacji to wysyłanie statystyk można z poziomu programu wyłączyć:
Ustawienia->Podstawowe->Dziennik - Statystyki użytkownika

Autor edytował komentarz w dniu: 04.07.2018 12:13
cephei   13 #5322 30.06.2018 17:50

Co jest nie tak z tym nowym Comodo? Po zainstalowaniu (piętnastym) nie ma ikonki w trayu, jakby był zainstalowany, jakby działał w tle, ale nie ma ikonki i nie można w ogóle przywołać okna programu.

Wojtas_16   4 #5321 27.06.2018 18:34

@Elma M: To nie są statystyki dotyczące używania systemu lecz programu :)
Na moim 6 latku te nie mam takich problemów.

lugger   2 #5320 27.06.2018 15:17

@Elma M: Od roku mam na takich 2 starszych lapkach i nie zauważyłem jakiegoś spowolnienia działania. Samo wysyłanie statystyk to czynność chwilowa. W każdym razie u mnie ten problem na 5 letnich Lenkach nie występuje.

Elma M   2 #5319 27.06.2018 12:06

Lepiej tego nie instalujcie, bo zamuli każdy komputer jeśli nie od razu, to po jakimś czasie. Wysyła swoje statystyki dotyczące używania systemu i programów na komputerze.

  #5318 22.05.2018 20:04

@faro: tradycyjny

faro   3 #5317 22.05.2018 17:08

Czy w skład tego pakietu wchodzi comodo cloud antyvirus (antywirus oparty na chmurze) czy tradycyjny antywirus?

  #5316 10.03.2018 00:08

Miałam ten sam problem. Nie pobierał aktualizacji.. nie mogłam go odinstalować. Nic się nie dało. Dopiero pobranie i zainstalowanie tej samej wersji dało rezultat.. udało się go odinstalować. Ale zainstalować ponownie nie. Co się okazało u mnie.. dysk odmawiał posłuszeństwa w podglądzie zdarzeń znalazłam multum błędów odnośnie dysku. Polecam spojrzeć w ten sposób. Pozdrawiam

  #5315 14.02.2018 17:25

@morphiusz1: Dzięki za informację :) Póki co przeinstalowałem system bo podejrzewam, iż to może być przyczyna bo mam czasem problem z dyskiem i instaluję comodo od nowa . Jak coś to użyję narzędzia z linku ale wtedy do comodo przez jakiś czas nie wrócę.
Zapytam wtedy o jakiś inny sensowny pakiet albo anty wirus.

Pozdrawiam

morphiusz1   5 #5314 10.02.2018 19:46

@xcg (niezalogowany): Skorzystaj z tego narzędzia: https://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-cis/official-comodo-uninst...

Następnie spróbuj ponownie zainstalować Comodo.

  #5313 09.02.2018 12:25

Mam z tym programem następujący problem.
Jakiś czas temu przestał aktualizować bazę wirusów więc go odinstalowałem i zainstalowałem od nowa. Parę dni a może dwa było dobrze i znowu nie mógł pobrać bazy wirusów. Postanowiłem go jeszcze ras przeinstalować ale nie odinstalował się do końca chociaż
użyłem do tego opcji z panelu sterowania. Objawia się to tak ,że nie można go ponownie zainstalować o w panelu sterowania w programach go nie widać
Jak do końca go odinstalować i dlaczego jest problem z aktualizacją bazy wirusów ? Nigdy z tym programem nie miałem problemów.
Jaki darmowy pakiet waszym zdaniem warto zainstalować ?
A może jakiś antywirus z firewallem ?

Flanet   3 #5312 19.01.2018 15:05

@Signomi: Drugie zdanie było do ogółu.

Signomi   8 #5311 18.01.2018 18:34

@Flanet: Jak dotąd nie miałem żadnych kłopotów z aktualizacją CIS-10.

reklama