Comodo Internet Security Comodo Internet Security 12.2.2.7062

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

COMODO Internet Security to darmowy, bardzo rozbudowany pakiet zabezpieczający. Chroni on komputer przed wirusami, trojanami, a także innymi szkodnikami. Zawarta w nim zapora sieciowa pozwala na kontrolowanie ruchu i obronę przed atakami. Pakiet pozwala ponadto kontrolować inne aplikacje uruchamiane na komputerze.

Choć aplikacja nie jest typowym pakietem Internet Security (nie posiada modułu antyspamowego i kontroli rodzicielskiej), pozwala na znacznie więcej niż konkurencyjne programy Norton Internet Security czy Kaspersky Internet Security. Największą zaletą COMODO jest innowacyjne podejście do kwestii ochrony proaktywnej, a także fakt, że jest udostępniany za darmo – korzystać z niego można bez ponoszenia opłat zarówno w domu jak i w firmie. Pakiet składa się z następujących składników:

Antywirus

Podstawowa ochrona przed szkodnikami. Antywirus działa w tle, monitoruje wszystkie uruchamiane aplikacje i modyfikowane pliki. Moduł ten korzysta z chmury COMODO w celu zwiększenia wykrywalności. Najnowsza wersja pakietu zawiera odświeżony, szybszy silnik zapewniający częstsze aktualizacje sygnatur wirusów. Antywirus umożliwia utworzenie wykluczeń, a także przenoszenie plików do kwarantanny.

Zapora sieciowa

Dwukierunkowa zapora ogniowa zastosowana w pakiecie COMODO pozwala na kontrolowanie ruchu sieciowego dla określonych protokołów, sieci i aplikacji. W programie znajdziemy kreator ukrywania portów, który wykonana podstawową konfigurację za nas. Zapora automatycznie wykrywa nowe strefy sieciowe, pozwala na tworzenie reguł globalnych i programów, skanuje również strony internetowe i chroni użytkownika przed fałszywymi witrynami.

Defense+

To bardzo rozbudowany składnik do ochrony proaktywnej, który składa się z kilku modułów i korzysta ze sprzętowej wirtualizacji (Intel VT-x. Pierwszy z nich jest system wykrywania włamań (HIPS), który monitoruje działające aplikacje i informuje użytkownika o wykonywanych przez nich akcjach. Pozwala na zablokowanie np. keyloggerów, niedozwolonych operacji w rejestrze, czy prób modyfikacji ustawień systemowych.

Drugi składnik to piaskownica, dzięki której możliwe jest uruchamianie podejrzanych programów w izolowanym, bezpiecznym środowisku. Ostatni składnik to Viruscope: specjalny moduł analizujący zachowanie aplikacji. Wykonuje on historię wykonywanych przez nie operacji i umożliwia ich cofnięcie np. w przypadku złośliwego działania.

Moduły dodatkowe

COMODO Internet Security zawiera ponadto możliwość tworzenia dysku ratunkowego na CD lub pendrive do skanowania zainfekowanego komputera. Aplikacja pozwala na uruchamianie tzw. Wirtualnego Pulpitu: specjalnego trybu przeznaczonego np. do bankowości internetowej, w którym przeglądarka i wtyczki są zabezpieczone przed dostępem z zewnątrz. Pakiet umożliwia również uruchomienie modułu COMODO KillSwitch przeznaczonego do dokładnego monitorowania procesów i aktywności systemu operacyjnego.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Instalator & De-instalator, Język Polski.
Firewall, HIPS, Update modułów i bazy wirusów.
ocena użytkownika
07.07.2019 20:23 • Recenzja do wersji 12.0.0.6818

Moduł HIPS to jakaś porażka, po kilku minutach 16 aplikacji zablokowanych, OneDrive, Dropbox, LightShot, Deamon Tools Lite, etc. Więc klikam odblokuj (zablokowane przez) - Nie działa, bo po chwili znów blokada wskakuje, więc klikam ponownie odblokuj (dla wszystkich modułów) i znów po 3 minutach blokada, włączam tryb nauki, nic, klikam ponownie odblokuj i tak kilkanaście razy i nerwy. To samo tyczy się Firewalla, dodaję aplikację do wyjątków a ona nadal jest zablokowana, w pewnym momencie nawet rozłącza mi WiFi by znów się połączyć. Postanawiam odinstalować i o dziwo wszystko wraca do normy, wszystko działa jak należy. Należy wspomnieć, że moduł Update, też działa niepoprawnie, ponieważ bardzo często przekroczono limit czasu serwera i obok jakiegoś elementu na liście pojawia się błąd i trzeba klikać po kilka razy nim wszystko się uaktualni. Sama baza wirusów zajmuje 400 MB i tyle trzeba pobrać niestety, pozostaje mi tylko domniemać, że to jednorazowe, bo jak za każdym razem to klękajcie narody. Gwoli ścisłości Laptop jest kupiony w tym roku (Lenovo IdeaPad 320-15AST 15,6" A9-9420 - 4GB RAM - SSD 128 GB Dysk - Win10 Home)

Dobra wykrywalność, nie obciąża zbytnio komputera, program do nabycia bezpłatnie jak i płatnie
Żeby program skuteczny trzeba go dobrze skonfigurować
ocena użytkownika
23.08.2018 17:15 • Recenzja do wersji 11.0.0.6606

CIS to bardzo dobry program antywirusowy, używam go od lat i wiele razy uratował mnie przed wieloma wirusami. CIS posiada bardzo dobrego FireWall'a który po dobrej konfiguracji zablokuje wszystko co będzie próbowało nam zaszkodzić. No właśnie, po dobrej konfiguracji dlatego że ten antywirus nie będzie się do niczego nadawał jeżeli już na starcie go dobrze nie skonfigurujemy, a osoby nieznające się na tym nie będą wiedzieć jak to zrobić, ale w internecie jest wiele poradników jak go dobrze skonfigurować nawet można pobrać i załadować gotową konfiguracje.

Antywirus na prawdę świetnie się spisuje dlatego zasłużył na ładne 5 gwiazdek ;)