r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Converseen 0.9.6.2

Strona główna Windows Grafika Akcesoria graficzne

Converseen to nie tylko kolejne narzędzie pozwalające na konwersję i zmianę rozmiaru grafik rastrowych. Ten program to wieloplatformowy interfejs do bardzo cenionej biblioteki ImageMagick, z którą komunikuje się za pomocą API Magick++.

Galeria programu

ImageMagick to biblioteka i zestaw narzędzi, dzięki którym z plikami graficznymi można zrobić praktycznie wszystko - zmienić format zapisu, rozmiar, stopień kompresji czy rozdzielczość. Podstawową zaletą ImageMagick jest jednak bardzo długa lista obsługiwanych formatów graficznych, na której znajdują się zarówno formaty popularne (JPEG, TIFF, PNG, GIF, BMP), jak i egzotyczne (YUV, MONO, IPL, AAI), a do tego możliwa jest również praca z plikami zapisanymi w formatach wektorowych i wydobywanie z obrazów tylko jednego kanału. Co ważne, biblioteka umożliwia również konwersję wielu formatów RAW aparatów cyfrowych.

Converseen to niezwykle prosty i lekki interfejs do narzędzi ImageMagick napisany z wykorzystaniem Qt4. Interfejs jest bardzo prosty w obsłudze, ale daje dostęp do wszystkich możliwości ImageMagick. Zatem z użyciem Converseen możliwe jest wykonanie operacji zmiany formatu, rozdzielczości i stopnia kompresji wszystkich obrazów wybranych z kolejki. Przy wybieraniu obrazów pomocny jest podgląd i warto zaznaczyć, że obrazy źródłowe nie muszą być w tym samym formacie. Po ustawieniu wszystkich parametrów wystarczy kliknąć w jeden przycisk i czekać.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kraknij sobie obrazki – ile można zyskać zmniejszając grafiki Krakenem?

27
OPROGRAMOWANIE 19.09.2014 | Anna Rymsza

Łącza są coraz szybsze, dyski coraz większe, możliwości przeglądarek rosną i można odnieść wrażenie, że nie musimy już tak przejmować się ilością danych przesłanych przy przeglądaniu stron. Webdeweloperzy wiedzą jednak, że w środowiskach mobilnych rozmiar strony ma ogromne znaczenie. Google też stopniowo przyzwyczaja nas do optymalizacji, biorąc pod uwagę szybkość ładowania stron w algorytmie wyznaczającym pozycję strony na liście wyników wyszukiwania. Redukcja rozmiaru grafik jest w takich sytuacjach kluczowa, a nie jest to zadanie łatwe. Algorytmy kompresji w różnych programach…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Dementor   37 #9 20.01.2016 14:36

Interfejs ubogi, ale funkcjonalność z tego co widzę spora.

Autor edytował komentarz.
darek719   41 #8 05.11.2015 10:30

bardzo przydatny program, oferuje szybką konwersje i zmianę rozmiaru.

Autor edytował komentarz.
grubyrycho   3 #7 22.11.2013 17:46

To toto usiluje zainstalowac jakies swinstwo zatytulowane Optimizer pro (nie mozna tegoz wylaczyc). Ostatnia wersja na której daje się wyłączyć instalację crap'u to 0.6.2 - można 'drapnąć' z sourceforge. Wszystkie wyższe ściągają instalator skądsi i zablokowane jest wyłączenie instalacji badziewia pobocznego.

Autor edytował komentarz.
  #6 27.01.2013 15:56

Jest problem z programem. Po zainstalowaniu i próbie uruchomienia występuje błąd systemu...nie znaleziono MSVCP100.dll. ponowna instalacja nie pomaga. Mam system 64bit a program jest 32bit. sądzę że to ten problem. Chociaż inne programy działają.
Pozdrawiam

  #5 27.01.2013 15:24

Witam poszukuję darmowego programiku który obsługuje format pliki tec. dobrze gdyby był to program 64bit.
Pozdrawiam

  #4 19.11.2012 08:02

Pozostanę przy IrfanView

  #3 02.01.2012 18:33

A ja polecam, szukałem takiego programu od dawna. Przy dużej ilości zdjęć zmiana rozmiarów to katorga. Tutaj to parę minut. ;)

  #2 20.12.2011 20:17

Nawet nie będę testował, mam swój ulubiony FastStone Image Resizer. Polecam!

hacker2048   5 #1 20.12.2011 16:01

Wbrew pozorom i opinii redakcji program niczym nie zachwyca.
Obrazy przy maksymalnej kompresji mają większy rozmiar niż standardowo zapisane z Gimp-a w tym samym formacie.
Możliwościami konwersji nie dorównuje nawet w połowie XnView.
Jedynym atutem jest olbrzymia ilość obsługiwanych formatów zarówno grafiki jak i wideo, tu rozkłada konkurencję na łopatki.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.