Copernic Desktop Search 7.0.2

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Copernic Desktop Search to program przeznaczony do szybkiego wyszukiwania różnego rodzaju plików znajdujących się na dysku komputera.

Aplikacja radzi sobie bardzo dobrze z indeksowaniem wielu formatów plików w tym DOC, PDF, HTML, XLS, PPS, TXT, M3U, PLS, MP3, WAV, GIF, JPG, BMP, AVI, WMV. Wyniki wyszukiwania wyświetlane są w postaci posegregowanych kategorii widocznych w głównym oknie aplikacji. Dużym walorem programu jest możliwość integracji z paskiem zadań, co sprawia, że wyszukiwanie plików staje się znacznie szybsze i bardziej efektywne.

Copernic Desktop Search indeksuje również maile najpopularniejszych klientów pocztowych (Thunderbird, Eudora, Outlook), historię i "Ulubione" takich przeglądarek WWW jak Internet Explorer, Firefox i Netscape.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

czytelny, estetyczny interfejs, prostota obsługi, wybór sposobu prezentacji wyników, sortowanie wyników
strasznie długo ideksuje pliki, długie uruchamianie, wiesza się np. podczas przewijania listy wyników, jeśli jest długa
ocena użytkownika

Testowałam ostatnio kilka wyszukiwarek plików (co najmniej 6) i ta była jedyną, która potrafi prezentować wyniki wyszukiwania obrazów w postaci miniatur, co dla mnie jest akurat bardzo przydatną funkcją. Była też jedyną, która nie jest gotowa do użycia tuż po instalacji, ponieważ musi najpierw zindeksować pliki, a indeksowanie to trwało straszliwie długo. Na szczęście można wykluczyć wybrane lokalizacje z tego procesu, jak również ustawić, by indeksowanie działało tylko podczas bezczynności użytkownika. Zresztą inne ustawienie u mnie uniemożliwiało jakąkolwiek pracę na komputerze.
Program ma mnóstwo kryteriów wyszukiwania, m.in. wg daty, rozmiaru, wymiarów obrazu (duży, mały, średni), lokalizacji (można wskazać konkretny folder i program ograniczy wyszukiwanie tylko do tego folderu i podfolderów), tytułu, albumu i wielu innych mniej lub bardziej przydatnych. Ku mojemu zaskoczeniu nie znalazłam tam jednak możliwości ograniczenia wyszukiwania tylko do folderów. Możemy szukać jedynie przeróżnych typów plików, co jest dla mnie sporą wadą. Nie da się także wykluczyć wybranych lokalizacji. Po określeniu parametrów wyszukiwania można je sobie zapisać na przyszłość, aby mieć np. inny zbiór parametrów na okazję wyszukiwania obrazów, inny dla muzyki, a jeszcze inny dla dokumentów. Program posiada sporo opcji, których nie znalazłam w innych wyszukiwarkach, a które w większości, jak dla mnie, akurat nie są przydatne, jednak dla kogoś mogą być zaletą. Jest to m.in. możliwość przeszukania historii przeglądarek internetowych (nie wiem, czy jeszcze jakiejś innej historii, nie sprawdzałam tego dokładnie), ulubionych, organizera (tu też nie jestem pewna o co chodzi, ponieważ nie posiadam żadnych organizerów). Jak już wcześniej wspominano jest możliwość przeszukiwania poczty, w tym załączników, ale podobno tylko w płatnej wersji programu (nie sprawdzałam, bo nie używam programu pocztowego).
Program można zminimalizować do zasobnika systemowego, niestety nie integruje się z powłoką systemu, w związku z czym nie możemy sobie np. przeszukać bieżącego folderu z jego poziomu. Nie wiem także, na czym ma polegać podana w opisie integracja z paskiem zadań, ponieważ nie udało mi się takowej opcji odnaleźć (w opcjach w ogóle nie mam widocznej na zrzutach zakładki "Integration" - ogólnie wygląd obecnej wersji trochę odbiega od tego, co widać na zrzutach i nie są to tylko różnice kosmetyczne). Wadą, oprócz długotrwałego indeksowania, jest także powolne uruchamianie się programu, zawieszanie przy dużej ilości wyników, brak polskiego menu oraz reklama wersji pro, która przesłania część opcji, jeśli wybrać więcej parametrów wyszukiwania.
Podsumowując może się spodobać komuś, kto ma specyficzne wymagania odnośnie wyszukiwania, na pewno dobrze sprawdza się jako wyszukiwarka obrazów (chociaż miniatury wczytują się równie długo jak w systemowym eksploratorze), ale ogólnie ma sporo wad, więc prawdopodobnie z niego zrezygnuję.
Program testowany na:
OS Windows 7 HP x64 SP1
RAM 4GB
procesor Intel Core i3

26.12.2015 13:22 | Recenzja do wersji 4.3.1

Komentarze

0 nowych
betmariss   6 #53 25.12.2015 13:45

@Piotr1984 (niezalogowany): Piszesz, że ten Locate32 prezentuje wyniki wyszukiwania w taki sam sposób jak Eksplorator Windows. Wpisałam w Grafikę Google nazwę programu, wyświetliło się mnóstwo zrzutów, ale na żadnym z nich nie było wyników w postaci miniatur. To jak to w końcu jest z tym wyświetlaniem wyników?

  #52 24.05.2015 10:52

TURBO POLECAM Quick Search (PL) free jest sam ten program ale mozna kupic zestaw wielu aplikacji firmy glarysoft. Jak pytał Sayvol mozna w nim wykluczac cale dyski, partycje albo nawet dodawac pamieci przenosne. Podczas jego aktywności tworzy proces zabierający okolo 25mb ram i Prawdopodobnie NIE tworzy bazy danych na dysku bo po zainstalowaniu skopjowalem folder z programem (14MB) na pendrive i tak samo szybko wyszukuje na innych komputerach gdzie nie byl zainstalowany!! posiadam 2x dyski HDD 500GB (9 partycji) i po zaznaczeniu przykladowo kategori obrazy otrzymuje 51957 wynikow w 0.5sec z mozliwoscia podgladu i sortowania

yanko wojownik   14 #51 14.12.2014 04:57

Ochy i Achy - ja nie dołączę swoich, program ciężki i nie praktyczny zamiennie ten http://www.dobreprogramy.pl/Wise-JetSearch,Program,Windows,45769.html jest jak najbardziej. Co do Copernic Desktop Search nie rozumiem zachwytów nim.

  #50 02.02.2014 13:46

Niezły program, jeden z najlepszych. Skanuje nie tylko pliki pod kątem ich nazw i lokalizacji, ale też zawartości np. w przypadku plików tekstowych, maili itp. Niestety - zdaje mi się, że w wersji Free (Copernic Desktop Search Lite) - indeks ma limit - do 75 tys plików. Sam indeks zajmuje sporo miejsca na dysku.

Komentarze do poprzednich wersji

Rorque_plc   9 #49 17.07.2012 20:38

Kiedyś był bardzo dobry, niestety w pewnym momencie zrobił się bardzo ociężały i obrósł w niepotrzebne(moim zdaniem) funkcje, więc bez żalu pożegnałem się i przesiadłem na everything, którego z tego miejsca bardzo polecam.

http://www.voidtools.com/

  #48 06.04.2012 07:29

Pobrałem.

Próbowałem instalować cztery razy. Niestety program zawiesza się (oraz zawiesza komputer) w ostatnim etapie instalacji.

Oczyściłem ręcznie rejestr z pozostałości, wykasowałem, co trzeba, resztę zrobił TuneUP.

Komputer znów działa. Jestem zadowolony, zupełnie jak ten facet co to pozbył się z domu kozy.

K.

  #47 30.09.2011 15:41

czy ten program tworzy indeks w wybranym miejscu czy zawsze na C? jak w przypadku kilku dysków i dysków wirtualnych (np zrobionych pod TC)? czy wtedy indeks jest w każdym dysku dla danego dysku, czy indeksuje wszystkie dyski w jednym indeksie?

google desktop indeksuje wszystko do jednego indeksu a wlasciwie to kiedys tak indeksował, moze się coś zmieniło?

poszukuje programu, ktory tworzy indeks dla kazdego dysku i ten indeks jest na danym dysku zapisany. niby oczywiste i domyslne rozwiazanie a jednak google desktop robił/robi inaczej.

Pozdrawiam,

  #46 27.09.2011 20:55

"Locate32"
to zupełnie inny rodzaj programów. To jak porównywać benchmark 3d z testem HwInfo, muła z koniem...

  #45 27.09.2011 20:44

"""Przecież po takim indeksowaniu dysku wystarczy przesłać kilku-kilobajtowy pliczek w niepowołane ręce i ktoś wie o nas bardzo wiele."""
Po takim indeksowaniu dysku masz plik ponad 1 GB a nie parę kilobajtów. Oczywiście wyniki wyszukiwania zajmą te pare kb.
Program jeden z lepszych darmowych. Jednak tutaj z każdą wersją różnych programów dużo się potrafi zmienić.
Najbardziej istotne cechy takich programów to:
-wielkość pliku bazy
-dokładność indeksowania
-szybkość wyszukiwania
-obciążenie systemu.
I to się zmienia. Płatne są lepsze. Z darmowych Copernica uważam za najlepszy ale jak piszę, programy zmieniają się szybko i prowadzący się zmienia.

piotrek18l   8 #44 27.09.2011 20:02

@Piotr1984
Dzięki za propozycje. Czegoś takiego szukałem.

  #43 27.06.2011 10:21

moje propozycje to: Locate32 lub AgentRansack Lite (wersja Pro kosztuje)
Locate32 bardzo szybko indeksuje pliki na dysku i błyskawicznie potem pozwala szukać plików. nie posiada wodotrysków, ale też spełnia większość niezbędnych w codziennej pracy funkcji.
wyszukuje wg nazw, dat, a także zawartości plików tekstowych, dokumentów Worda itp.
pozwala na dostęp z prawokliku na ikonach katalogów, dysków, Mojego komputera. można łatwo też uruchomić program przy pomocy wybranej kombinacji klawiszy (np. Win+F).
wyszukane pliki są wyświetlane w takiej samej postaci, w jakiej prezentuje je Eksplorator Windows, więc integracja Locate32 z systemem jest pełna. w praktyce po jakimś czasie szybko zapomina się, że Locate32 nie jest częścią systemu Windows.
świetna to aplikacja.
funkcjonalnie zarówno Locate32, jak i AgentRansack są bardzo zabliżone, jednak program Locate32 jest OpenSource i w pełni darmowy i taki pozostanie bez względu na to, co w przyszłości zostanie do niego dodane. w przeciwieństwie do AgentRansack, gdzie za niektóre dodatkowe funkcje trzeba już dzisiaj zapłacić.
pozdrawiam,

  #42 22.06.2011 22:07

@Autor 11:
ja w takich przypadkach używam zapory ogniowej Comodo Firewall. dla podejrzanej aplikacji ustawiam odpowiednią regułę, wg której wyświetlony zostanie komunikat jeżeli aplikacja zażąda dostępu do sieci/internetu.

to po pierwsze. po drugie wyłączam w takiej aplikacji wszystkie funkcje wymagające dostępu do sieci/internetu, czyli np. automatyczną aktualizację itp.
nie wchodzi to oczywiście w grę, jeżeli podstawowa funkcjonalność aplikacji wymaga połączenia sieciowego (np. przeglądarki internetowe, komunikatory, klienty ftp itp). wtedy niestety musimy uwagę zaostrzyć i dokładniej zbadać treść komunikatów wyświetlanych przez aplikację (np. do kogo należy adres IP, z którym aplikacja chce się połączyć i czy jego właściciel jest godny zaufania, itp.). natomiast w przypadku aplikacji, której głównym zadaniem dla nas ma być pomoc w wyszukiwaniu plików na naszym lokalnym dysku twardym, wystarczy nam tylko wskazanie, czy aplikacje w ogóle chce się z internetem połączyć.

jeżeli te 2 warunki są spełnione, tj.
1. dodaliśmy regułę do firewalla,
2. upewniliśmy się, że żadna z aktywnych funkcji aplikacji nie wymaga internetu, a mimo to firewall pewnego razu poinformuje nas, że owa aplikacja żąda dostępu do internetu, to wtedy rzeczywiście powinniśmy tę aplikację podejrzewać o szpiegowanie.

mam nadzieję, że pomogłem.
pozdrawiam,

Autor 11   2 #41 18.04.2011 20:21

Tak, świetny programik.
Zastanawia mnie jednak kwestia bezpieczeństwa... Przecież po takim indeksowaniu dysku wystarczy przesłać kilku-kilobajtowy pliczek w niepowołane ręce i ktoś wie o nas bardzo wiele.
Co Wy o tym myślicie?

  #40 26.11.2010 22:14

Już ponad rok używam tego programu i jestem nim zachwycony.
Działa szybko i sprawnie.Nie widzę w nim jakichś braków czy też niedogodności.Polecam!

  #39 19.09.2010 12:58

Ja jakoś nie mogę otworzyć plików pps, przez ten program ale ...

  #38 04.09.2010 10:15

Od kilku lat używałem copernica w różnych wersjach. Bije na głowę systemową wyszukiwarkę - ale ma za to bazę indeksów rozmiaru XL - moja prawie 1GB)
Program pozwala (w przeciwieństwie do googledesktopa) na konfigurację instalacji programu (miejsce przechowywania archiwum).
Ogólnie: bardzo dobry program i bardzo przydatny (wersja starsza miała bug - którejś polskiej litery nie można było wstawiać z klawiatury a jedynie wkleić - bodaj "ś"; nowsza wciska "reklamy")

  #37 07.04.2010 23:44

@tusia
To nie z powodu tego programu, po prostu masz źle zabezpieczony komputer!

  #36 30.03.2010 02:53

Mam problem ponieważ ktoś zainstalował mi ten program ,i nagle w wyszukiwarce google znalazłam swoje dane z dysku c z swoją pracą licencjacką ,wykasowałam ten program ale zastanawiam sie czy moja praca jest jeszcze w sieci ,pomocy !!!!

  #35 08.03.2010 18:12

Używam go już nie pamiętam odkąd, wyszukiwarka windowsa chowa się. A najważniejsza rzecz to podgląd dokumentów - w mojej pracy niezbędny. Polecam.

  #34 15.02.2010 15:53

u mnie także nie indeksuje Thunderbirda:(:(:(:(
nie wiem dlaczego???