CorelDRAW X3 - competitive upgrade z produktów Adobe

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Corel czasowo rozszerzyła listę oprogramowania, które daje prawo do zakupu uaktualnienia pakietu graficznego CorelDRAW Graphics Suite X3 o produkty Adobe.

Do 30 października b.r. użytkownicy dowolnej wersji programów Adobe Illustrator, Adobe Photoshop oraz Adobe Creative Suite mają prawo do zakupu upgrade CorelDRAW Graphics Suite X3, nawet jeżeli nie posiadają poprzedniej jego wersji. Dotyczy to zarówno polskiej jak i angielskiej odmiany językowej pakietu. Co ważne, po zakupie można nadal wymiennie korzystać z produktów Adobe i Corela, muszą być jednak zainstalowane na tym samym stanowisku. Średnia cena detaliczna pełnej wersji flagowego produktu Corela to ok. 1650 zł netto (2013 zł brutto). Uaktualnienie CorelDRAW Graphics Suite X3 to zaś koszt ok. 800 zł netto (976 zł brutto). Oszczędność jest więc całkiem spora. Więcej informacji o promocji można znaleźć na stronach producenta.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że prawo do zakupu uaktualnienia CorelDRAW Graphics Suite mają nie tylko (co naturalne) użytkownicy starszych wersji tego pakietu ale także wielu innych produktów tego producenta. Są to np. okrojone wersje pakietu takie jak CorelDRAW Essentials, CorelDRAW Select, CorelDRAW Classic, CorelDRAW Office Edition, a także m.in. takie produkty jak Corel Designer czy Corel Painter. Prawo do zakupu uaktualnienia przysługuje także posiadaczom oprogramowania firmy Micrografx, która została przejęta przez Corela. Mowa tu o programamach Micrografx Designer, Micrografx iGrafx Business czy Micrografx Graphics Suite. Do zakupu uaktualnienia CorelDRAW Graphics Suite X3 w wersji anglojęzycznej (i tylko tej) uprawnia wyjątkowo także program Corel Painter Essentials 3. Produkty, które uprawniają do zakupu uaktualnienia są zawsze wymienione na jego opakowaniu.

Dodajmy, że nie ma żadnego wymogu aby produkt uprawniający do zakupu uaktualnienia i samo uaktualnienie nabywać w jakichś odstępach czasowych - można je kupić jednocześnie. W pewnych przypadkach może to być szczególna możliwość aby stać się posiadaczem "pełnej wersji" CorelDRAW Graphics Suite X3 dużo taniej. W chwili obecnej najtańszym sposobem na przeprowadzenie takiej operacji jest zakup Corel Painter Essentials 3 w cenie ok. 300 zł netto (366 zł brutto), co wraz z wspomnianym uaktualnieniem (tylko w wersji anglojęzycznej) da łączny koszt "pełnej wersji" na poziomie ok. 1100 zł netto (ok. 1342 zł brutto). Niebagatelną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że oprócz oszczędności cenowej dostajemy (w tym konkretnym przypadku) także całkiem ciekawe narzędzie do malowania.

© dobreprogramy
s