Windows 10 z klawiaturą z mobilnego Windowsa, bazującą na Swiftkey

Windows 10 z klawiaturą z mobilnego Windowsa, bazującą na Swiftkey

05.06.2017 12:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koniec zeszłego tygodnia mógł być wyjątkowo stresujący do testerów Windowsa 10. Microsoft przez pomyłkę udostępnił testową kompilację 16212, wprowadzając niemałe zamieszczenie. Insiderzy otrzymali wyjątkowo niedopracowanego oprogramowanie, ale zawierające nowości jakie najpewniej trafią do stabilnego wydania. Pojawiło się Centrum Kontroli. Dowiedzieliśmy się także, że klawiatura znana z mobilnego Windowsa zmierza na desktop.

Wirtualna klawiatura Windows Phone 8 i Windows 10 Mobile uważana jest za jedną z najlepszych. Pytając użytkowników mobilnego systemu Microsoftu o zalety ich smartfona, często usłyszymy właśnie o wygodnej klawiaturze. Tak dopracowana nie jest jednak klawiatura z desktopowego Windowsa, co odczujemy przede wszystkim podczas korzystania z tabletu z Windows 10, łącznie z urządzeniami z serii Surface.

Niebawem pisanie na tabletach z Windows 10 powinno stać się jednak znacznie wygodniejsze. Jednym z planów rozwoju jest przeniesienie klawiatury z Windows 10 Mobile do komputerów. Jak donosi WalkingCaT na swoim Twitterze, w komplikacji 16212, dodany został nowy składnik CShell TextInput, który bazuje na rozwiązaniach znanych z popularnej klawiatury Swiftkey.

16212 comes with a ComposableShell TextInput component and its based on Swiftkey

— WalkingCat (@h0x0d) 2 czerwca 2017Serwis Windows Central, powołując się na własne źródła, donosi, że nowa klawiatura mająca znaleźć się w Windows 10 będzie posiadała funkcje pisania gestami, bez odrywania palca w celu wprowadzenia każdej litery, podobnie jak ma to miejsce w Windows 10 Mobile.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)