reklama

Crytek ujawnia CryENGINE nowej generacji

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Technika idzie do przodu, także w grach. Epic Games od dawna zachwala już Unreal Engine 4 i coraz więcej projektów zaczyna z silnika korzystać, więc Crytek też nie może pozostawać w tyle. Ogłoszono światu, że potężna autorska technologia CryENGINE doczekała się oto kolejnej odsłony. Zgubiono numerek w nazwie, bo przecież i tak stale pracowano nad udoskonaleniem tego, co było. Wszystko ewoluuje przecież na bieżąco.

Narzędzia wchodzące w skład pakietu umożliwią zrobienie gry tak na konsole obecnej generacji (Xbox 360, PS3 plus Wii U), jak też naturalnie Xboksa One, PlayStation 4 oraz pod nowoczesne zestawy PC. Crytek podkreśla, że nie chodzi tylko o sprzedanie licencji na wykorzystanie technologii, lecz również zadbanie o klienta, chociażby oferując mu konsultacje i porady. Tak jak gry niemiecki producent postrzega w kategoriach usług, w tym samym nurcie rozwijany będzie też CryENGINE. Ciągle na czasie, zawsze najświeższa wersja — i tak już na zawsze. Ogłoszono przy okazji, że pokaźnej aktualizacji doczeka się wkrótce udostępniane za darmo SDK.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić