CyTaT 5.2

Strona główna Windows Edukacja i nauka Język polski
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Program CyTaT to jeden z największych komputerowych zbiorów cytatów i złotych myśli - mający formę małego i przystępnego programiku.

Baza cytatów programu zawiera ponad 20 tys. cytatów i sentencji. Program zawiera narzędzie aktualizacji bazy cytatów przez Internet. CyTaT umożliwia wyszukiwanie i filtrowanie cytatów wg fragmentu nazwiska/imienia autora bądź też fragmentu (frazy) cytatu. Cytaty można kopiować, drukować i zapisywać do plików tekstowych. Program podświetla nazwiska autorów przy każdym cytacie i wyświetla w powiększeniu tekst sentencji - przez co jest on bardziej dostępny.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

duża baza cytatów, drukowanie
interfejs i szata graficzna, prezentowanie wyników
ocena użytkownika
03.10.2016 20:15 • Recenzja do wersji 5.2

Program działa, baza cytatów bardzo duża ale nic poza tym zachęcającego nas do użytkowania. Interfejs stary i brzydki. Brakuje podziału na kategorie czy autorów, mamy jedynie wyszukiwarkę. Prezentowanie wyników też nie należy do najwygodniejszych. Plus oczywiście za zaznaczanie i drukowanie. Podsumowując, zdecydowanie lepiej skorzystać z google.