Transformer - czyli zabawka dla dużych chłopców cz.0


Transform and roll out

Tymi słowami Optimus Prime zagrzewał Autoboty do walki. Dziś i ja mogę powiedzieć coś na podobę. Otóż dostałem do testów najnowszego Transformera (doszły mnie słuchy, że ma wystąpić w Transformers: Age of Extinction, o ile przeżyje do tego czasu moje testy).
Cóż...

Zawsze chciałem mieć tableta!

Zaczynając tę krótką historię, która też będzie wstępem do recenzji (i zadań konkursowych), powiem tak. Ostatnio do mnie wrócił temat komputera dla młodszego brata. Mój 15-letni biedak znaczny czas z internetu korzystał z telefonu. Z tego powodu na "osobę, która się zna", to na mnie spadł obowiązek wybrania nowego sprzętu. Braciak się uparł na laptopa zaślepiony Gothicami (tylko w to będę grał). Chciał nie chciał, musiałem ulec jego wymaganiom. Pewnego pięknego dnia wybrałem się po sklepach z mamuśką (pewnie tylko po to by wykpić każdy napotkany sprzęt). Niestety mając 2 koła to raczej nic konkretnego nie uda się kupić. Stwierdziłem, że na allegro trafię coś taniej. Znalazłem tę aukcję:
http://allegro.pl/czerwony-laptop-asus-x550cc-i3-4gb-500-gt720m-2gb-i4... (w sensie ten sam laptop, ale niebieski i z dokładnie taką samą konfiguracją). Przeglądam opcje przesyłki i wszystkie są darmowe. Tu zapaliła mi się żółta lampka i dzwonię do ludzi z x-kom. Tam potwierdzili tę wersję oraz zaproponowali upust na zakup laptopa poprzez ich stronę. Tak właśnie trafiłem na konkurs: http://lpk.x-kom.pl/asus-t100-unboxing/. I tu przechodzimy do sedna. Można wygrać Asus Transformer BOOK t100, z którego teraz piszę ;) Trzeba było kupić sprzęt Asusa na stronie x-kom, a następnie nagrać filmik typu unboxing tegoż właśnie sprzętu. Nie robiłem tego wcześniej, więc wyszło jak wyszło, ale udało się mi dostać do II etapu konkursu, czyli testowania mojego osobistego transformera. Testerzy mają do opisania 5 zadań, więc możecie liczyć jeszcze na co najmniej 5 wpisów poświęconych Optimusowi (tak nazwałem te maleństwo).

Podsumowując...

1. Kolejny wpis powinienem spłodzić w ciągu kilku najbliższych dni (tak student Informatyki pisze swoją pracę inżynierską).
2. Dostaniecie jeszcze co najmniej 5 wpisów
3. Pierwsze zadanie to opisać sposób personalizacji start screena z Windows 8.1 (pffff xD)
4. Jakbyście chcieli się pośmiać z mojego unboxingu:


5. Do zobaczenia w kolejnej części :)