Czy wiedzieliście, że Samsung robi telewizory dla kotów?

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Ja też nie, ale to nie żart. Podczas Design Week we włoskim Mediolanie, pośród wielu wystaw związanych z modą, architekturą i sztuką, jednym z wystawców okazał się być Samsung. Była to jedyna z nielicznych firm prezentujących nowe technologie, która tak idealnie wpisała się w charakter imprezy.

Samsung odsłonił się z dość zaskakującej strony i pokazał serię telewizorów Serif TV, których wzornictwo odbiega od typowych, nowoczesnych i płaskich kształtów. Obudowy wyprofilowano tak, żeby telewizory wyglądały jak eleganckie meble. Przewidziano je do ustawiania na innych meblach lub specjalnych podstawkach nawiązujących do stylistyki Art déco. Najciekawszym elementem obudowy jest wykończenie górnej części, która płynnie przechodzi w półkę - idealne miejsce na książki, rzeźby, pilota lub... kota, o czym Samsung przekonywał dużymi zdjęciami na ścianach wystawy.

Okazuje się, że telewizory te dostępne są w sprzedaży już od kilku miesięcy, a jednak Samsung specjalnie się nimi nie chwali, przynajmniej na naszym rynku. Jeśli chcecie zobaczyć, jak wyglądają, oto garść zdjęć z showroomu.

© dobreprogramy