Samsung: Polacy chcą łączącej się z Internetem inteligentnej kuchni

Samsung: Polacy chcą łączącej się z Internetem inteligentnej kuchni

Samsung: Polacy chcą łączącej się z Internetem inteligentnej kuchni
25.11.2015 16:56

Podobno już niebawem niemal każde urządzenie w naszych domach będzie podłączone do Internetu. Dotyczy to również sprzętu znajdującego się w kuchni, z siecią, a także z innymi urządzeniami będzie łączył się nawet czajnik czy inteligentna patelnia. Według badań Samsunga to właśnie o takiej kuchni marzymy, kuchni, która zapełni się mikroprocesorami.

Z Internetem łączą się komputery, smartfony, tablety, telewizory czy nawet zegarki. Większość tego sprzętu dla zwykłego Kowalskiego jest bezużyteczna jeśli nie umożliwia dostępu do sieci. W końcu komputer ma służyć przede wszystkim do przeglądania stron internetowych, pisania ze znajomymi na Fecebooku czy oglądania śmiesznych filmików na YouTube. Podobne zadania stawiane są również smartfonom i tabletom. Obecnie z Internetem łączą się także naszpikowane elektroniką samochody, a coraz więcej producentów udostępnia aplikację na urządzenia mobilne, której zadaniem jest komunikacja z autem, dzięki czemu możemy zdalnie włączyć klimatyzację czy sprawdzić poziom paliwa.

Obraz

Tych ponoć inteligentnych, mogących łączyć się z Internetem urządzeń nadal niewiele jest w naszych kuchniach. Wciąż najbardziej zaawansowaną technologicznie przestrzenią pozostaje salon, to tam coraz częściej stoi Smart TV, konsola czy to właśnie w salonie korzystamy z tabletu. Natomiast w badaniu Samsunga 95% ankietowanych stwierdziło, że inteligentne urządzenia kuchenne i domowe mogą znacznie poprawić komfort codziennego korzystania z kuchni.

Jakich więc urządzeń oczekujemy w kuchni? Samsung wspomina o inteligentnej kuchence, którą z wykorzystaniem odpowiedniej aplikacji moglibyśmy sparować z mobilnym urządzeniem. Wówczas na naszym smartfonie dostawalibyśmy komunikat, że ciasto jest już gotowe. Taka kuchenka byłaby użyteczna według 73% ankietowanych. Skoro kuchenka ma łączyć się z naszym smartfonem, to mogłaby to robić również zmywarka, w końcu z niej korzystamy codziennie. 6 na 10 badanych stwierdziło, że przydatna byłaby dla nich zmywarka, którą można by sterować za pomocą urządzenia mobilnego.

Kuchenka i zmywarka to nie koniec listy życzeń. Ankietowani wspomnieli również o pralce (63%) czy odkurzaczu (53%). Ten inteligentny sprzęt miałby przyczynić się do poprawy komfortu codziennego użytkownika kuchni. Jeśli chwilę się zastanowimy, to faktycznie, badani mają rację. Sprzęt kuchenny mogący łączyć się z urządzeniami mobilnymi dałby nam między innymi wygodny i szybki dostęp do informacji pochodzących z tych urządzeń. Wszystko moglibyśmy kontrolować za pomocą smartfona, nie wstając z kanapy.

Obraz

Na inteligentne urządzenia kuchenne nie musimy czekać, możemy je już znaleźć w sklepach. Dostępne są lodówki łączące się z Internetem, a chociażby Samsung oferuje już piekarnik, którym można sterować przez sieć Wi-Fi za pomocą urządzenia mobilnego. Możemy sprawdzić na jakim etapie jest piecznie, sprawdzić ile czasu pozostało do końca lub dostać powiadomienie o zakończeniu nagrzewania wstępnego. Oprócz piekarnika, znajdziemy także pralkę Crystal Blue z linii WW9000. Tryb Auto Optimal Wash umożliwia ustawienie wszystkich parametrów prania jednym dotknięciem ekranu, a opcja Smart Control pozwala zdalnie sterować urządzeniem i monitorować je za pomocą smartfona.

To pewne, że inteligentnego sprzętu w naszych kuchniach będzie coraz więcej, a w reklamach będziemy znacznie częściej słyszeli o piekarniku, lodówce czy zmywarce łączącej się z Internetem i urządzeniami mobilnymi. Prawdopodobnie zaczniemy też słyszeć o zdolnych programistach, którym udało się znaleźć dziury w oprogramowaniu tego nowoczesnego sprzętu kuchennego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (111)