r   e   k   l   a   m   a
reklama

Darmowe tworzenie sterowników dla Linuksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Greg Kroah-Hartman, w imieniu społeczności tworzącej jądro Linuksa, zaproponował producentom sprzętu nieodpłatne tworzenie linuksowych sterowników dla ich urządzeń.

Firmy będą musiały dostarczyć specyfikacje urządzeń lub też kontakt do pracownika, który byłby w stanie w miarę szybko odpowiadać na wszelkie pytania. Mile widziane byłyby też testowe egzemplarze urządzeń. W zamian producenci sprzętu dostaliby gotowe sterowniki, które zostałyby włączone do jądra Linuksa i tym samym trafiłyby do praktycznie wszystkich dystrybucji Linuksa. Pisane byłyby przez członków liczącej ponad 1500 osób społeczności zajmującej się rozwojem jądra. Sterowniki byłyby aktualizowane wraz ze zmianami API i działałyby na różnych procesorach wspieranych przez Linuksa. Wsparciem technicznym także zajmowałaby się społeczność, a konkretnie ci programiści, którzy tworzyli dany sterownik. W przypadku dystrybucji klasy enterprise wsparcie techniczne oferowałyby firmy, które je tworzą.

Twórcy sprzętu nie musieliby się też martwić o poufne fragmenty specyfikacji ich urządzeń, które są chronione przez NDA (Non-disclosure agreement). We współpracy z OSDL/TLF (Open Source Development Lab/The Linux Foundation) stworzono program dostarczający ram prawnych, dzięki którym firmy mogą współpracować z programistami będącymi członkami społeczności a wymagania NDA zostaną spełnione.

Oferta dotyczy różnych typów urządzeń, od gadżetów USB, przez karty do obróbki grafiki, do szybkich kart sieciowych.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial