Deepfish - mobilny as Microsoftu?

Strona główna Aktualności

O autorze

Pisaliśmy

o konkurencji Mozilli dla Pocket Internet Explorera. Pobrać już można wersję 0.2 przeglądarki Mozilla Minimo dla systemu Windows Mobile 5.0. Microsoft jednak nie zapomina o użytkownikach urządzeń przenośnych. Projekt Deepfish wprawdzie nie wszedł jeszcze do fazy beta, jednak już zapowiada się ciekawie. Deepfish ma umożliwić szybsze i wygodniejsze surfowanie w internecie na urządzeniach mobilnych.

Microsoft utrzymuje, że Deepfish będzie bardzo podobna w obsłudze do przeglądarek znanych z komputerów stacjonarnych. Dyrektor Microsoft Live Labs, dr Gary William Flake wyjaśnia, że obecnie przeglądanie stron jest mało intuicyjne, wymagają długiego czasu ładowania i nie wyglądają tak, jak to zaplanował ich twórca.

Deepfish ma umożliwić oglądanie pełnego widoku strony, tak jak została zaprojektowana. Aktualnie, przeglądarki mobilne korzystają z formatu jednokolumnowego, który dynamicznie reformatuje stronę, przestawiając jej zawartość tak, aby zmieściła się na ekranie urządzenia mobilnego. Takie rozwiązanie sprawia, że przeglądanie strony jest niewygodne i wymaga ciągłego przewijania.

Interfejs Deepfish pozwala użytkownikowi na łatwe zbliżanie i oddalanie widoku strony w tej jej części, która go najbardziej interesuje. Wszystko to, przy niezmienionym układzie witryny. Ponadto, przeglądarka ładuje tylko tę część strony, na której skupia się użytkownik, co znacznie skraca czas pracy. Pozostałe informacje są doczytywane tylko na żądanie lub w tle.

Aktualnie, Deepfish jest technologią prototypową. Więcej na temat programu dowiedzieć się można na stronie projektu.

© dobreprogramy