reklama

Dell i Microsoft dołączają do PRODUCT (RED)

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft oraz Dell dołączyli do inicjatywy PRODUCT (RED) zapoczątkowanej w 2006 roku przez wokalistę zespołu U2 Bono i prezesa stowarzyszenia DATA (Debt, AIDS, Trade, Africa), Roberta Shrivera. W ramach tej inicjatywy obie firmy wydadzą nowe produkty oznaczone marką (RED), których sprzedaż zasili Globalny Fundusz do walki z AIDS i innymi chorobami w Afryce.

(RED) to nie organizacja charytatywna, to pewien model biznesowy - mówi Susan Smith-Ellis, dyrektor (RED). Wpływy do Globalnego Funduszu od sektora prywatnego wynosiły 6 milionów dolarów, a teraz po powstaniu tej inicjatywy poszybowały do poziomu ponad 54 milionów - dodaje.

Microsoft i Dell dołączyły do inicjatywy poprzez udostępnienie w sprzedaży czterech nowych produktów oznaczonych marką (RED): notebooków XPS M1330 i XPS M1530, komputera stacjonarnego XPS One oraz drukarki Dell 948 All-In-One Printer. Na wszystkich komputerach preinstalowany będzie system Windows Vista Ultimate w specjalnej edycji (RED). Koszt sprzętu z oprogramowaniem dla użytkownika końcowego nie będzie w żaden sposób powiększony, a za każdy sprzedany notebook obie firmy odprowadzą 50 dolarów, zaś za desktop - 80 dolarów. Za każdą drukarkę Dell wpłaci do funduszu 5 dolarów. Nowe produkty w każdej chwili mają pojawić się na rynku amerykańskim, a w 30 pozostałych krajach świata będą dostępne po 31 stycznia.

Czym różni się Windows Vista Ultimate (RED) od zwykłej edycji Ultimate? Oprócz finansowego wsparcia Globalnego Funduszu różnica jest tak naprawdę symboliczna - system posiada domyślnie sześć nowych tapet, dwa nowe gadżety paska Sidebar, tematyczny wygaszacz ekranu i animowaną tapetę Windows DreamScene.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić