Diskeeper 2009 w szczegółach

Strona główna Aktualności

O autorze

Producent Diskeepera, popularnego narzędzia do defragmentacji dysków dzieli się informacjami co do nowości i planowanych zmian w zbliżającej się wersji 2009.

Jedną z najciekawszych nowości ma być wprowadzenie funkcji defragmentacji w czasie rzeczywistym, która będzie monitorować wykorzystanie plików przez system i defragmentować dane niejako "w locie". Frag Shield 2.0 dodatkowo zadba o to, by pliki systemowe nie ulegały fragmentacji podczas awarii systemu. Dzięki technologii I-FAAST 2.0 możliwe będzie podniesienie efektywności defragmentacji dla najczęściej używanych plików nawet do 80%. Pojawi się również unowocześniony mechanizm do optymalizacji zapisu plików oraz możliwość defragmentacji dysku nawet w sytuacji, gdy ilość wolnego miejsca nie przekracza 1%.

Wersja Enteprise Server wyposażona będzie również w funkcję Titan Defrag Engine umożliwiającą defragmentację nawet kilkunastoterabajtowych woluminów. Skoro jesteśmy już przy serwerach, warto wspomnieć także o integracji Diskeepera 2009 z rozwiązaniami System Center.

Informacji o nowościach jest sporo, niestety brak wieści na temat terminu wydania nowego Diskeepera oraz jego ceny. Niedawno producent wydał jednak inne narzędzie z linii 2009 - Undelete.

© dobreprogramy