r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dobre wyniki finansowe Microsoftu

Strona główna Aktualności

Microsoft opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał swojego roku rozliczeniowego. Okazały się one wyższe od oczekiwań.

Przychód osiągnął 16,43 miliarda dolarów, wzrost o 13% rok do roku. Zysk operacyjny wyniósł przy tym 5,71 miliarda, 10% więcej rdr. Natomiast zysk netto miał wartość 5,23 miliarda dolarów, co było o 30% więcej niż w analogicznym okresie w roku poprzednim. Największy udział w tym osiągnięciu miał dział Entertainment and Devices, zajmujący się Xbox 360, Xbox Live i Windows Phone. Jego zysk wzrósł o 60%. Dobry wynik zanotował też dział Business, który zarobił o 20% więcej niż przed rokiem. Było to możliwe głównie dzięki Office 2010, który jest najszybciej sprzedającą się wersją pakietu biurowego Microsoftu. Dużą rolę odegrały też SharePoint, Exchange, Lync i Dynamics. Wzrost o 11% zanotował dział Server and Tools. Dobrze sprzedawał się Windows Server 2008 R2, SQL Server 2008 R2 oraz Systems Center. W przypadku nieszczęsnego działu Online Services przychód wzrósł o 14% ale straty wzrosły o 2%. Nadal dobrze sprzedaje się Windows 7, jednak zanotowany spadek przychodów z jego sprzedaży o 4%.

Osiągnięty przychód okazał się wyższy od przewidywanego (16,2 mld USD), jednak nie był tak duży jak w przypadku Apple. Zysk netto firmy z Cupertino wyniósł 5,99 mld USD (5,23 w przypadku Microsoftu).

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.