Windows 10: konsekwencja w interfejsie za pasem – wkrótce nowe menu kontekstowe

Windows 10 już wkrótce zmieni się wizualnie, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 już wkrótce zmieni się wizualnie, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

25.01.2021 10:15

Windows 10 jeszcze w tym roku ma szansę stać się bardziej dojrzałym systemem. W ramach projektu Sun Valley inżynierowie przygotowują odświeżony interfejs, który zgodnie z założeniem ma sprawić, że Windows 10 "znów będzie nowoczesny". Istotnie bowiem, część elementów z dziesiątki nie zmieniła się od czasu premiery w 2015 roku, a inne pamiętają poprzednie wersje systemów operacyjnych.

W sieci sukcesywnie można trafić na kolejne wskazówki, jak zmieni się Windows 10. Najnowszą jest proponowany na GitHubie odświeżony wygląd menu kontekstowego. Zyskałoby ono zaokrąglone rogi, dzięki czemu byłoby spójne z podobną modyfikacją dotyczącą wyglądu samych okien aplikacji; tę zmianę mogliśmy widzieć "w akcji" już w ubiegłym roku w kompilacjach przygotowywanych dla insiderów na kanale Dev.

Proponowane odświeżone menu kontekstowe w Windows 10, tutaj na przykładzie ciemnego motywu, źródło: GitHub.
Proponowane odświeżone menu kontekstowe w Windows 10, tutaj na przykładzie ciemnego motywu, źródło: GitHub.

Jak zwraca uwagę Windows Latest, wraz z menu kontekstowymi zmieniłyby się także inne "wyskakujące" elementy niezbędne na przykład podczas wypełniania formularzy, a chodzi o widok wybierania czasu czy daty. Opcja dynamicznej zmiany kolorów ma natomiast sprawić, że animacje wydadzą się płynniejsze podczas przewijania elementów (na przykład kolejnych miesięcy z listy).

Windows 10 ma otrzymać aktualizację zmieniającą jego interfejs w ciągu najbliższych miesięcy. Konkretna data nie jest znana, ale mówi się, że będzie to wersja 21H1, która tym razem pojawi się w połowie roku (i ponownie będzie jedyną w roku dużą aktualizacją systemu). Poza nowym menu kontekstowym, inne planowane zmiany w wyglądzie Windows 10 to między innymi odświeżone przyciski i suwaki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)