Dobre jabłka 2016 – ulubione gry i programy użytkowników macOS-a i iOS-a

Dobre jabłka 2016 – ulubione gry i programy użytkowników macOS-a i iOS‑a

Dobre jabłka 2016 – ulubione gry i programy użytkowników macOS-a i iOS-a
01.01.2017 12:20

Jak wiecie, naszą bazę oprogramowania rozwijamy nie tylko naWindowsa i Androida. Rosnąca popularność sprzętu Apple w naszymkraju zachęciła nas do uruchomienia sekcji dla macOS-a oraz iOS-a.Ciekawie jest zobaczyć, czym interesowali się właścicieleurządzeń z Jabłuszkiem w 2016 roku, szczególnie w porównaniu doanalogicznych list programówi gierdla najpopularniejszych systemów. Zapraszamy też użytkownikówWindowsa i Androida – może znajdziecie tu coś ciekawego też naswoje systemy.

Top 10 aplikacji na macOS-a, wyniki całkowite

W porównaniu do windowsowego Top 10 jedno na pewno rzuca się woczy: czyżby użytkownicy Maków nie bali się złośliwegooprogramowania? Poza tym zestaw jest dość normalny, pozycja GIMP-a,Picasy i VLC wskazuje jednak na znaczenie „kreatywnych”zastosowań na Jabłkach. Warto zwrócić uwagę na pozycjęFirefoksa, przy jednoczesnej nieobecności Chrome: czyżby jakopozasystemową przeglądarkę użytkownicy Maków wybierali jednakuroczego „liska”? Na końcu widzimy jawną herezję: Android FileTransfer to oficjalny google’owy program na Maka, pozwalający nasynchronizację plików ze smartfonami z Androidem.

Top 10 aplikacji na macOS-a z 2016 roku

Ciekawiej wypadła lista aplikacji dodanych w tym roku do naszejbazy. Pojawiło się tu już narzędzie do walki z malware, choćwydaje się to fanaberią, użytkowników Maka zainteresowało teżpobieranie dystrybucji Linuksa przez klasycznego elektronicznegoosiołka. Uznanie zdobyły Midrey YouTube Downloader, pozwalającyzachować najlepsze klipy z YT na dysku, oraz LogMeIn Hamachi –proste w konfiguracji VPN. Widać też, że użytkownicy Maka chcąpłacić podatki (e-Deklaracje i e-pity), a ich ulubionymkomunikatorem jest WhatsApp. Projektują też sobie mieszkania idomy, ale co robią z narzędziami do emulacji dysków optycznych –tego nie wiemy. Ah, i tu nie ma Chrome. Jest Chromium, wolna odgoogle’owych dodatków wersja tej przeglądarki.

Top 10 aplikacji na iOS-a, wyniki całkowite

iOS wciąż jest najważniejszą dla programistów aplikacjimobilnych platformą – mamy więc tu cały zestaw dobrze znanychtytułów. Właściciele iPhone’ów to rozrykowi, modni ludzie,więc szukają zasłyszanych piosenek Shazamem i upiększają swojefotki Prismą oraz MSQRD, ze znajomymi rozmawiają przez WhatsAppa,Skype i uwaga, uwaga, Signala (pewnie by porozmawiać o sprawachwymagających dyskrecji). Gdy zmęczą się wbudowanym Safari,sięgają po Chrome, iOS-owe Mapy zastępuje im aplikacja HERE.Całości dopełnia oglądanie prezentacji na PowerPoincie iodtwarzanie mediów na VLC.

Top 10 aplikacji na iOS-a z 2016 roku

Spośród aplikacji dodanych w tym roku do naszej bazy na iOS-azainteresowanie wzbudziły jak widać aplikacje, dzięki którymmożemy być lepsi od innych, przynajmniej w social media: Prisma,MSQRD, Selfie Stick, Makeup Plus (upiększanie twarzy wymaga jednakmakijażu, nie wszystko da się zrobić elektroniką) oraz HomestylerInterior Design (robiąc selfie, warto robić je w ładnychwnętrzach). Oprócz tego liczył się świetny minimalistycznyedytor tekstowy Matcha oraz dyktafon Recorder Pro – czyżbywyposażenie dla pisarzy? Widać też zainteresowanie aplikacjamisamochodowymi (Piston i DashCommand) oraz kibicowaniem ulubionymdrużynom (FlashScore.pl)

Top 10 gier na macOS-a, wyniki całkowite

Niby na Maka nie ma gier (tak jak i wirusów), ale ktoś jednak tugra. Większość popularnych tytułów jest dobrze znana, pozycjaMinecrafta, Angry Birds i LoL-a nie dziwi. Zainteresowanie wzbudziłteż świetny nowoczesny FPS Red Crucible i symulator pirackiegożycia The Pirate: Carribean Hunt. UltraStar Deluxe to świetny klonSingstara, coś dla wszystkich miłośników karaoke. Worm.is toświetna wariacja na temat węża, CSR Racing to po prostu wyścigirównoległe, Pokemon Go Desktop Map to oczywiście pokłosiepopularności Pokemon Go. Zwróciliście uwagę też na Unturned –i nic dziwnego, wielu uważa, że to gra ciekawsza od Minecrafta.

Top 10 gier na macOS-a z 2016 roku

Na liście nowododanych gier pojawiły się tylko dwie nowepozycje: Dota 2 nie wymaga chyba komentarza, ale fani retro powinniprzyjrzeć się konieczne świetnej platformówce You Have to Win thegame, która wizualnie przypomina gry z czasów kart CGA/EGA(#gimbyniepamietajo)

Top 10 gier na iOS-a, wyniki całkowite

O ile Mac nie jest raczej maszyną dla graczy, to przynajmniej doniedawna iOS był najpopularniejszą i najlepszą platformą dlazainteresowanych graniem mobilnym. Czego tu więc na naszej liścienie ma? Wiadomo, hity: Minecraft, Heroes of Might and Magic, PokemonGO, Grand Theft Auto III oraz Vice City. Są jednak też grytowarzysko-imprezowe: Zgadnij co to?, Quizwanie oraz 96% po polsku.Swoich fanów ma świetna Terraria (czyli taki sobie Minecraft 2D)oraz menedżer piłkarzyków Top Eleven.

Top 10 gier na iOS-a z 2016 roku

Rok 2016 przyniósł wiele nowych gier na iOS-a. Was oczywiścienajbardziej kręcił Pokemon GO z dodatkami (Poke Radar, GoGo Maps),ale graliście też w niezłego węża (slither.io), symulatorpiractwa (The Pirate: Carribean Hunt), genialną zręcznościówkędla miłośników grafitti (Subway Surfers) i jedną z najlepszychgier arcade ostatnich czasów, Color Switch. Ci którzy stawialibardziej na rozum, wybierali zaś fizyczne łamigłówki Brain It On.Rozwijano także kokainowe imperia w Narcos i uczono się chodzić popijaku w dziwacznej zręcznościówce Steppy Pants.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)