r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dokumenty Google 1.2017.50200

Strona główna iOS Biuro i firma Pakiety biurowe

Dokumenty Google edytor tekstu stworzony przez firmę Google. Dzięki wersji mobilnej możemy z poziomu telefonu i tabletu mieć dostęp do swoich dokumentów wraz z możliwością ich edycji i tworzenia nowych.

Po zainstalowaniu aplikacja integruje się z kontem Google użytkownika – jeżeli ten z takowego nie korzysta, musi je wcześniej skonfigurować w urządzeniu. Główny ekran przedstawia listę ostatnio edytowanych dokumentów. Możliwe jest ich przesyłanie, przenoszenie, a także udostępnianie poprzez wysłanie linku. Użytkownik może je sortować według kilku kryteriów, a także zmienić widok na siatkę. Przyciski funkcyjne umożliwiają szybkie wyszukiwanie dokumentów, otworzenie dysku Google w celu otwarcia już istniejących plików, a także utworzenie nowego pliku. Dostępne opcje edycyjne to wybór czcionki: styl np. akapit czy nagłówki różnego poziomu; krój, a także rozmiar. Ponadto możliwe jest pogrubianie, pochylanie, podkreślanie i przekreślanie tekstu. Użytkownik może również zmieniać kolor tak tekstu jak i tła pod nim, zmieniać wyrównanie (do lewej, prawej, centrowanie i justowanie), dodawać przy pomocy kreatora tabele, listy numerowane i nienumerowane, a także wcięcia.

r   e   k   l   a   m   a

Dokumenty mogą zawierać komentarze, możliwe jest wymuszenie przechowywania ich na urządzeniu, a także oznaczanie gwiazdką jako ważne. Użytkownik z poziomu aplikacji może określić kto ma dostęp do danego pliku, udostępniać go innym do edycji, wyświetlania, bądź komentowania. Aplikacja jest udostępniana za darmo, posiada interfejs w języku polskim.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Dokumenty Google dla iPhone'a X gotowe, na iPadzie mają drag-and-drop

5
OPROGRAMOWANIE 28.11.2017 | Anna Rymsza

Aplikacje biurowe Googlea, czyli Dokumenty, Arkusze i Prezentacje, z lekkim opóźnieniem zostały dostosowane do działania na systemie iOS 11. Aplikacje biurowe są w końcu kompatybilne z iPhonem X i jego niestandardowym ekranem, na iPadzie zaś można przeciągać i upuszczać elementy między dokumentami. Na iPhonie X pakiet biurowy Googlea w pełni wykorzysta większy ekran i zajmie całą jego powierzchnię. Paski narzędzi zostały odpowiednio porozmieszczane, ale w ogólności niewiele się zmieniło względem poprzedniej wersji. bardziej interesujące możliwości zyskały aplikacje Googlea na iPadzie…

Dokumenty Google integrują się z WordPressem, blogerzy świętują

19
INTERNET 08.03.2017 | Maciej Olanicki

Mimo że przeglądarkowe pakiety biurowe rozwijają się prężnie i oferują dziś całkiem sporo, przede wszystkim w zakresie współpracy wielu użytkowników nad jednym dokumentem, to problemem pozostaje ich kompatybilność z wszelkiej maści systemami zarządzania treści. A to właśnie takie CMS-y, jak WordPress, Joomla czy Drupal, są dziś najpowszechniej wykorzystywane do publikowania w Sieci. Jednak i w tej kwestii wiele systematycznie zmienia się na lepsze. Na początku marca WordPress ogłosił możliwości eksportowania artykułów z serwisu Medium. Możliwe to jest jednak tylko dzięki eksportowi pliku do…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.