r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Domeny .EU nie dla Szwajcarów

Strona główna Aktualności

O autorze

Na mocy przepisów unijnych mieszkańcy Szwajcarii nie będą mogli rejestrować swoich adresów we wspólnej europejskiej domenie - .EU. Chociaż państwo położone jest w samym sercu Europy, to prawo do posiadania adresów w nowej domenie europejskiej przysługuje tylko krajom, wchodzącym w skład Unii Europejskiej.

Beat Fehr, szef jednej z dwóch szwajcarskich firm internetowych, którym przyznano licencję na sprzedaż adresów w domenie ".eu", jest mocno zaniepokojony tą informacją. Jego zdaniem, szwajcarskie koncerny - m.in. Nestle i Swatch - stracą swoje domeny europejskie na rzecz sprytnych przedsiębiorców zagranicznych, którzy odpowiednio wcześniej zarejestrują adresy z nazwami wymienionych firm.

Przyznaje również, że sama domena .EU powinna być przydzielona dla wszystkich krajów Starego Kontynentu. Jednak rozmowy prowadzone pomiędzy Szwajcarską Komisją ds. Komunikacji, a Komisją Europejską nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

W podobnej sytuacji, jak Szwajcaria, znalazły się również inne kraje europejskie, które nie są członkami Unii Europejskiej - Islandia, Liechtenstein oraz Norwegia.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.