Double Driver Double Driver 4.1

Strona główna Windows Narzędzia Zarządzanie sterownikami
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Double Driver to nieskomplikowane i niewymagające instalacji narzędzie, służące do wykonywania kopii zapasowych sterowników zainstalowanych w systemie Windows.

Program pozwala użytkownikowi na sprawne tworzenie backupów wszystkich lub jedynie wybranych sterowników i ich późniejsze przywrócenie. Z jego pomocą zapiszemy sterowniki w wybranym folderze lub skompresowanym archiwum (opcjonalnie wykonywalnym archiwum EXE). Double Driver przydać się może w sytuacji kiedy chcemy przeinstalować system, a nie posiadamy nośnika z odpowiednimi sterownikami lub kiedy chcielibyśmy poeksperymentować i zainstalować ich najnowsze wersje, np. znajdujące się w fazie rozwojowej.

Po uruchomieniu narzędzie przeprowadza dokładną analizę systemu, a następnie wyświetla listę wszystkich wykrytych sterowników. Poza główną funkcjonalnością, obejmującą zarządzanie kopiami zapasowymi, Double Driver dostarcza również szczegółowych informacji o każdym ze sterowników, umożliwiając ich wydruk.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

banalnie prosta obsługa, robi dokładnie to co ma robić, brak zbędnych dodatków od producentów
fakt, że nie znałem go wcześniej, przywracanie(reinstalacja) sterowników wymaga jednak potwierdzeń przez użytkownika
ocena użytkownika
01.02.2016 21:07 • Recenzja do wersji 4.1

Programik postanowiłem przetestować przy okazji przesiadki z tradycyjnego HDD na SSD w moim laptopie.
Naturalnie, jak radzą ludzie w sieci - nie kopiowałem zawartości dysku na napęd, tylko wykonałem czystą instalację systemu na nowym nośniku. Double Driver bardzo mi pomógł przy całym przedsięwzięciu.

Obsługa programu sprowadza się w zasadzie do kilku kliknięć - nawet początkujący user poradzi sobie z nim bez większych problemów (wystarczy znać podstawy angielskiego). Dużym plusem jest również fakt, że użytkownik ma pełną kontrolę nad tym jakie sterowniki chce zarchiwizować, a jakie nie są mu potrzebne. Wyłuskiwanie kontrolerów przez program przebiegła bardzo sprawnie, a żeby dodatkowo utrudnić sobie życie plik wynikowy wrzuciłem na popularną chmurę internetową. Backup wszystkich sterowników mojego SAMSUNGA R510, spakowany do pliku *.zip obszernością różnił się nieznacznie od standardowego sterownika nvidii dla win 7. Waga całości, w moim przypadku, to ok. 240MB.
Po reinstalacji OS przywrócenie ich zajęło mi dłuższą chwilę (doliczyć należy również pobieranie z chmury), jednakże trwało to zdecydowanie krócej niż standardowe instalowanie wszystkich komponentów jeden po drugim. Cały proces wymagał niestety mojej obecności, gdyż konieczne było akceptowanie stosownych monitów bezpieczeństwa.
Plusem jest, w mojej opinii, obecność wszystkich kontrolerów bez dodatkowych widżetów i aplikacji od producentów. Poza reklamami, wiele z nich nie wnosi w zasadzie nic ponad to, że informują o dostępnej aktualizacji (i to nie zawsze sterownika) .
Program jest na pewno godny polecenia wszystkim użytkownikom, którzy zamierzają reinstalować system i chcą uniknąć długotrwałego procesu przywracania PC do stanu używalności.