DropIt 8.5.1

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DropIt to niewielkie i dostępne za darmo narzędzie, za pomocą którego w łatwy i szybki sposób stworzymy specjalne reguły, które pozwolą na automatyzację pewnych działań na plikach.

Aplikacja wydaje się niepozorna, po jej uruchomieniu widoczna jest tylko charakterystyczna biała strzałka na niebieskim tle, która pozostaje zawsze na wierzchu innych okien. Lewym klawiszem myszy możemy przeciągnąć "ikone" w odpowiednie miejsce, ale dopiero tzw. "prawoklik" pozwala na zapoznanie się ze sposobem działania aplikacji. Na początek warto zajrzeć do skojarzeń, gdzie możemy dodać nowe reguły zachowań. Przykładowo możemy zadecydować, aby wszystkie pliki o danym rozmiarze lub rozszerzeniu zostało automatycznie przeniesione do wskazanego folderu. Poza przenoszeniem, program oferuje szerokie spektrum innych operacji na plikach, wśród których warto wymienić również kopiowanie, pakowanie i wypakowywanie, dzielenie i łączenie, a nawet szyfrowanie.

DropIt pomimo pewnej niepozorności, oferuje naprawdę rozbudowane opcje. Samych dodatkowych filtrów stosowanych przy zasadach jest mnóstwo i obejmują między innymi datę utworzenia pliku, jego modyfikacji, czy też takie atrybuty jak to, czy jest to plik tymczasowy, tylko do odczytu, czy też ukryty. Dodatkowo możemy zmienić "ikonę" programu na w zasadzie dowolną grafikę w formacie PNG, GIF lub JPG.

Aplikacja posiada wbudowaną instrukcję obsługi, ale jest ona dostępna tylko w języku angielskim.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

DropIt – niepozorne narzędzie do zarządzania plikami zaskakuje możliwościami

15
10.06.2015  •  Maciej Olanicki

Zarządzanie plikami, szczególnie przy ich większej liczbie, może być za pomocą tradycyjnego eksploratora Windows czy nawet Total Commandera, dość uciążliwe i czasochłonne. Przydatne może być w tym celu open-sourceowe narzędzie DropIt, które pozwala na proste formułowanie reguł, które mogą zautomatyzować zarządzanie plikami i folderami na dysku twardym. Użytkownik po nadaniu odpowiedniej nazwy formułuje regułę ręcznie lub po wybraniu odpowiedniej pozycji z obszernego menu. Możliwa jest między innymi selekcja ze względu na położenie na dysku, rozszerzenie, wielkość, datę ostatniej modyfikacji…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję