DropIt DropIt 8.5.1

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DropIt to niewielkie i dostępne za darmo narzędzie, za pomocą którego w łatwy i szybki sposób stworzymy specjalne reguły, które pozwolą na automatyzację pewnych działań na plikach.

Aplikacja wydaje się niepozorna, po jej uruchomieniu widoczna jest tylko charakterystyczna biała strzałka na niebieskim tle, która pozostaje zawsze na wierzchu innych okien. Lewym klawiszem myszy możemy przeciągnąć "ikone" w odpowiednie miejsce, ale dopiero tzw. "prawoklik" pozwala na zapoznanie się ze sposobem działania aplikacji. Na początek warto zajrzeć do skojarzeń, gdzie możemy dodać nowe reguły zachowań. Przykładowo możemy zadecydować, aby wszystkie pliki o danym rozmiarze lub rozszerzeniu zostało automatycznie przeniesione do wskazanego folderu. Poza przenoszeniem, program oferuje szerokie spektrum innych operacji na plikach, wśród których warto wymienić również kopiowanie, pakowanie i wypakowywanie, dzielenie i łączenie, a nawet szyfrowanie.

DropIt pomimo pewnej niepozorności, oferuje naprawdę rozbudowane opcje. Samych dodatkowych filtrów stosowanych przy zasadach jest mnóstwo i obejmują między innymi datę utworzenia pliku, jego modyfikacji, czy też takie atrybuty jak to, czy jest to plik tymczasowy, tylko do odczytu, czy też ukryty. Dodatkowo możemy zmienić "ikonę" programu na w zasadzie dowolną grafikę w formacie PNG, GIF lub JPG.

Aplikacja posiada wbudowaną instrukcję obsługi, ale jest ona dostępna tylko w języku angielskim.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!