FBI rozbija grupy zajmujące się dystrybucją nielegalnego oprogramowania na Androida

FBI rozbija grupy zajmujące się dystrybucją nielegalnego oprogramowania na Androida

FBI rozbija grupy zajmujące się dystrybucją nielegalnego oprogramowania na Androida
Tomek Kondrat
23.07.2014 19:02, aktualizacja: 23.07.2014 21:16

Trzy zarzuty o łamanie praw autorskich zostały postawione sześciu członkom trzech grup piratów, którzy udostępniali za darmo programy i gry na Androida. Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych stwierdził, że oskarżeni mężczyźni nielegalnie dystrybuowali miliony aplikacji, które były objęte prawami autorskimi. Aresztowana szóstka dołączy tym samym do dwójki już skazanych administratorów, którzy wyroki usłyszeli w tym roku. O sprawie informuje portal TorrentFreak.

W lecie 2012 roku FBI, z pomocą policji z Francji oraz Holandii, zamknęło trzy „sklepy” z nielegalnym oprogramowaniem. Były to Appbucket, Applanet oraz SnappzMarket. Ówczesne działania były pierwszymi podjętymi przeciwko piractwu na systemie z zielonym robotem. Po dwóch latach udało się ująć kolejnych administratorów powiązanych z serwisami.

Obraz

Mężczyźni staną przed sądami w Stanach Zjednoczonych. Treść zarzutów przeciwko piratom została ogłoszona przez adwokatów w stanie Georgia. Pierwszą z grup, których członkowie zostali aresztowani, jest SnappzMarket. Josh Smith, Scott Walton i Gary Edwin Sharp II staną przed obliczem magistratu w stanach Ohio i Michigan. Zostali oni aresztowani dwa dni temu. Członkiem grupy, który wcześniej stanął przed obliczem sprawiedliwości, był Kody Jon Paterson, który w ramach ugody zgodził się współpracować z rządem.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy na łamach portalu o zamknięciu serwisu Appbucket. Do trójki administratorów strony – Thomasa Dye'a, Nicholasa Narborne'a oraz Thomasa Pace'a – dołączył James Blocker. Mężczyźni są oskarżeni o dystrybucję aplikacji o łącznej wartości 700 tysięcy dolarów.

Ostatnim z serwisów, którego członkowie zostali zatrzymani jest Applanet. Oskarżonymi o łamanie praw autorskich admini to Aarok Blake Buckley, David Lee oraz wspomniany wcześniej Gary Edwin Sharp II. Applanet był zdecydowanie największym „sklepem”. Cztery miliony aplikacji pobranych aplikacji było wartych 17 milionów dolarów. Buckley bezskutecznie zbierał fundusze na swoją obronę w sądzie.FBI zapowiedziało również, że pracuje nad rozbiciem kolejnych grup zajmujących się dystrybucją nielegalnego oprogramowania na Androida. Rozbicie trzech grup jest sukcesem Federalnego Biura Śledczego. Przed Amerykanami jest jednak sporo pracy, gdyż źródeł nielegalnego oprogramowania jest zdecydowanie więcej niż trzy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)