Dzięki Undercover 3 odzyskasz skradzionego MacBooka

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Orbicule, belgijski producent oprogramowania dla Mac OS X, wydała trzecią odsłonę Undercover - programu, który może okazać się bardzo pomocny przy odzyskiwaniu skradzionych komputerów przenośnych marki Apple.

Po zainstalowaniu Undercover użytkownik otrzymuje numer identyfikacyjny laptopa, na którym został zainstalowany. W przypadku straty laptopa w wyniku kradzieży najpierw należy zgłosić się do Orbicule i podać otrzymany numer. Jeśli laptop uzyska połączenie z Internetem, program błyskawicznie "zorientuje się" o kradzieży. Na serwery trafią zdjęcia osoby pracującej na skradzionej maszynie zrobione wbudowaną kamerą internetową oraz okresowe zrzuty ekranu, dzięki czemu znacznie wzrastają szanse na ustalenie tożsamości złodzieja. W przypadku podłączenia laptopa za pomocą Wi-Fi, dzięki zastosowaniu technologii pozycjonowania Skyhook, możliwe jest bardzo dokładne określenie pozycji laptopa.

Jeśli przesłanie danych nie będzie możliwe, Undercover symuluje awarię sprzętu, co być może przekona złodzieja do zgłoszenia się do punktu serwisowego lub próby sprzedania pozornie wadliwego sprzętu na aukcji internetowej. Laptop udający awarię matrycy, po podłączeniu do Internetu w innym miejscu, zacznie wyświetlać informacje o kradzieży, nagrodzie dla znalazcy i dane kontaktowe firmy Orbicule. Nagroda dla zwracającego jest oczywiście fundowana przez producenta programu. Natychmiast po odzyskaniu maszyny należy zgłosić ten fakt Orbicule, znów podając identyfikator. Zaraz po uaktualnieniu danych w bazie firmy zachowanie laptopa wróci do normy.

Program wymaga Mac OS X 10.4 lub nowszego. Podstawowa licencja Undercover 3 kosztuje 49 dolarów, dostępna jest również licencja rodzinna oraz studencka. Jeśli mimo obecności Undercover 3 laptop nie zostanie odzyskany lub w ciągu 30 dni od daty zakupu użytkownik zrezygnuje z programu, Orbicule zobowiązuje się do zwrotu kosztów licencji.

© dobreprogramy