Microsoft: porzuć MacBooka i pracuj efektywniej na Surface Booku

Microsoft: porzuć MacBooka i pracuj efektywniej na Surface Booku

27.10.2015 15:34, aktual.: 28.10.2015 11:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na konferencji Microsoftu, na której zaprezentowano najnowsze urządzenia z serii Surface największą niespodzianką był laptop Surface Book. Ten drogi sprzęt jest konkurencją przede wszystkim dla urządzeń Apple. Widać to zwłaszcza po nowej akcji Microsoftu, w której firma stara się przekonać, że to ich laptop jest lepszym wyborem od MacBooka.

Microsoft już nie pierwszy raz stara się udowodnić, że to jego usługi i sprzęt są lepsze od tego co oferuje konkurencja. Pojawiały się już reklamy wyśmiewające Google czy Apple. Nie przyniosły one jednak oczekiwanych rezultatów, klienci nie porzucili swoich obecnych produktów przesiadając się na ofertę Microsoftu. Korporacja z Redmond nie zamierza jednak się poddawać, nowa akcja skierowana jest do użytkowników MacBooków i ma udowodnić, że są one gorsze od Surface Booka.

Obraz

Powstała specjalna strona, z której dowiemy się dlaczego to właśnie sprzęt Microsoftu jest jednym słusznym wyborem. Wita nas obrazek, na pierwszym planie umieszczony został uruchomiony, gotowy do pracy Surface Book, a w tyle, znajduje się MacBook, który wygląda jakby ktoś go porzucił. W umieszczonym tekście jesteśmy informowani, że Surface Book to pełnoprawny laptop, który sprawdzi się w każdym zadaniu i sprawi, że będziemy pracować efektywniej. Microsoft wspomina, że przeniesienie się z OS X na Windows nie jest łatwe i może przysporzyć sporo problemów. Jednak chce nam w tym pomóc, więc stworzona została specjalna strona, która pozwoli nam znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania. Znajdziemy na niej podstawowe informacje o Windows 10, a także, co chyba najważniejsze, odpowiedzi dotyczące przeniesienia się z Maca na Surface Booka. Dostępny jest również dział poświęcony temu, że wybierając sprzęt Microsoftu wcale nie musimy rezygnować z usług oraz produktów Apple i nadal możemy wygodnie korzystać z iPhone’a czy iTunes.

Wątpimy, aby akcja przyniosła oczekiwane rezultaty. W końcu, tak jak wspomina sam Microsoft – porzucenie OS X wiąże się z wieloma początkowymi problemami, przez co na takich ruch może zdecydować się tylko bardzo mały odsetek użytkowników MacBooków. Nowych klientów należy raczej szukać wśród użytkowników drogich laptopów z Windows, to właśnie oni mogą sięgnąć po Surface Booka, który jak najbardziej jest naprawdę świetnym sprzętem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)